Медичні заклади Запоріжжя можуть залишитися без засобів для роботи

У Запоріжжі через непроведення сесій міської ради загострюється ситуація, зокрема в галузі охорони здоров’я. Про це мер Запоріжжя Володимир Буряк повідомив на своїй сторінці в “Фейсбуці”.

– Як міський голова я не міг залишити без зарплати медиків, які останні роки працюють на знос. Щоб покрити аванси та зарплати медпрацівникам, міська влада перерозподілила кошти з інших статей витрат на сферу охорони здоров’я: з закупівлі медикаментів, витратних матеріалів, стентів для тих, хто потрапляє до лікарень з інфарктами (!) та багато іншого. Крім того, в зв’язку з фінансовим дефіцитом лікарні мають борги по сплаті за інші товари та послуги. І якщо комусь здається, що це не проблема, вдумайтеся: медзаклади можуть залишитися банально без шприців і антибіотиків! До всього цього додалися збої в фінансуванні лікарень Національною службою здоров’я України. Гроші, які ми винайшли на зарплати вже закінчилися! Брати їх більше немає звідки! Тому подальша ситуація напряму залежить від того, чи прийдуть депутати на сесію в п’ятницю та чи проголосують за відповідні рішення! Й відповідальність буде також на них! – зазначив Володимир Буряк.

Нагадаємо, через те, що депутати «Слуги народу», «ОПЗЖ», «Європейської Солідарності», «Партії Шарія» та «Нової політики» понад місяць ігнорують сесії, в місті не приймаються важливі рішення. Зокрема виділення коштів на зарплати медикам, педагогам, матеріальну підтримку важкохворих, дітей загиблих в АТО й ООС бійців, ремонти навчальних закладів і доріг, запуск приймально-діагностичних відділень із сучасним обладнанням в рамках президентської програми «Велике будівництво», підготовку до опалювального сезону та багато іншого. Медики були змушені звернутися до Президента України Володимира Зеленського.

Читайте також: Стало відомо, чому депутати коаліції Запорізької міськради не ходять на сесії