Сесію Запорізької міськради, призначену на сьогодні, можуть перенести через вимогу обласної влади перерозподілити бюджет міста на потреби оборони.

Як стало відомо розслідувачам з ЗЦР, близько двох тижнів тому з ОВА надійшла вимога на усі військові адміністрації та міські ради області перерозподілити бюджети на користь армії. Відсоток підтримки був визначений у 17,7% від загального обсягу доходів міста.

Для Запоріжжя це становить 1,52 мільярди гривень. Ця сума лише трішки менше усього бюджету розвитку – грошей, які заплановано витратити на ремонти доріг, шкіл та садочків, газоні і дерева, утримання збиткових комунальних підприємств, які не працюють через агресію (аеропорт) або працюють без оплати (Запоріжелектротранс).

Військові адміністрації почали переробляти свої бюджети, а тиждень тому, 21 лютого, цю вимогу в 17,7 відсотків вже зафіксували в рішенні Ради оборони.

Якщо вимоги ЗОВА повністю проігнорують і депутати зберуться на сесію приймати бюджет в тому вигляді, як його підготували на зараз, то голова ОВА може звернутись до Києва і вимагати ввести в місті військову адміністрацію.

В міській раді роблять вигляд, що для них це цілком несподівано та неочікувано. Скоріш за все, міська влада буде зараз також звертатись до центральної влади за арбітражем і прохати знизити цей відсоток, почнуться довгі перемовини. А бюджет будуть знову докорінно переписувати.

Чекаємо повідомлень найближчим часом.