Екологи постійно моніторять стан справ щодо забруднення навколишнього середовища, у тому числі проводиться контроль за басейном Дніпра в Запорізькій області, повідомляє Державна екологічна інспекція Південного округу. Заміри проводяться в Дніпровському та Каховському водосховищах у 12 контрольних створах.

Так на початку травня проведено вимірювання показників складу та властивостей поверхневих вод у верхньому б’єфі відповідно до гігієнічних нормативів якості води водних об’єктів для задоволення питних, господарсько-побутових та інших потреб населення.

В ході проведених лабораторних досліджень виявлено незначне збільшення вмісту хімічного та біологічного споживання кисню, що перевищує гранично допустимі норми концентрації.

Варто зазначити, що дані відхилення загрози населенню не несуть та виникають через інтенсивний скид води, весняний паводок та руйнування на Каховській ГЕС, що тимчасово окупована.

Співробітниками Інспекції проводяться розрахунки відповідно до методики визначення збитків, заподіяних внаслідок забруднення та/або засмічення вод, самовільного користування водними ресурсами затвердженої Міндовкілля.

Так, з початку повномасштабного вторгнення рф та станом на 01.05.2023 збитки за забруднення річки Дніпро в Запорізькій області завдані державі склали 1 636 763,92 грн.

Всі розрахунки передані до правоохоронних органів та залучені в кримінальних провадженнях.