Минуло вже два роки з моменту трагічних подій для нашої армії, яка з боями виходила з Дебальцевського котла. Загинули там і два наших земляка – Олександр Говоруха і Євген Дужік

Саша з перших днів проведення АТО разом зі своїми бойовими товаришами звільняв Слов’янськ, Красний Лиман, Лисичанськ, Попасную. А з серпня 2014 року в складі першої гаубичної батареї 55-ї бригади брав участь в обороні Дебальцевського плацдарму. Фатальними для нього стали 15 хвилин до оголошення так званого перемир’я. 14 лютого в 25.45 їх «накрили» Градами – загинув командир гармати Євген Дужік і важкі поранення отримав Саша Говоруха. Через оточення Сашу майже добу не могли вивезти в госпіталь в Бахмут (Артемівськ).

Ось як описує ці події рятував його тоді фронтовий лікар: «Дебальцеве. День шостий. Нам доставляють пораненого. Саша Говоруха із Запоріжжя. Ситуація жахлива, поранення несумісне з життям, але ми починаємо боротьбу. Коли вже в енний раз хлопець не знаходив собі місця, а знеболюючі та заспокійливі засоби не допомагали, я потряс його за плечі і голосно запитав: «Саша, що ти хочеш?». Хрипким голосом він сказав: «Жити!»

Йому тричі запускали серце, проте 15 лютого вже на операційному столі в госпіталі Бахмута він пішов у вічність …

У 2016 році напередодні Дня захисника України в Запоріжжі вшанували пам’ять військовослужбовця 55-ї окремої артилерійської бригади Олександра Говорухи – в його честь в травні 2016 року була названа вулиця (раніше Радгоспна). А на будинку №32, в якому Саша народився і робив свої перші кроки, з’явилася пам’ятна табличка.

Його батько Микола Говоруха розповів «ЗС», що в той фатальний день він о 18.50 ще встиг поспілкуватися з сином – поговорили, як виявилося, в останній раз. Батько сказав, що Саша нагороджений Орденом «Мужності» 3 ступеня, Орденом «За вірність присязі», Орденом за «Заслуги перед Запорізьким краєм» 3 ступеня, нагрудним знаком «Честь і гідність», і зараз на нього вже відправлені документи в Київ на нагородження його Героєм України.

Також Микола Семенович розповів, що разом з депутатом міськради В’ячеславом Зайцевим вони вирішили питання установки пам’ятника Євгену Дужіку вже навесні цього року. Женя похований на Капустяному кладовищі, а Саша – на Леваневського.

Спіть спокійно хлопці. Люди будуть довго пам’ятати про вас.

Юрій ХАРЧЕНКО