Незважаючи на постійні попередження працівників поліції про стару шахрайську схему «ваш родич у поліції», у довірливих громадян, як правило літнього віку, бажання допомогти близькій людині нерідко закінчується втратою значних грошових сум.

Чергова історія з сумним фіналом сталася з мешканкою Шевченківського району Запоріжжя. О 06:40 на домашній телефон 74-річної пенсіонерки подзвонив невідомий, який голосом, як їй здалося сина, повідомив, що потрапив у ДТП та для не притягнення його до кримінальної відповідальності необхідні гроші. Після чого він назвав номер телефону, на який заявниці необхідно було зателефонувати. Що вона і зробила. Після розмови з невідомим до її під’їзду під’їхав автомобіль та старенька, не вагаючись, передала водію гроші в сумі 25000 грн. та 2000 доларів США. Лише потім вона з’ясувала, що із сином усе гаразд. І тоді звернулася до Шевченківського відділення поліції ГУНП в Запорізькій області. Пошуки зловмисників тривають.

Якщо вам надійшов подібний дзвінок, необхідно негайно зв’язатись з родичем або з тими людьми, які можуть бути поруч із ним, та перевірити отриману інформацію. Якщо телефон родича вимкнений, не панікуйте, наберіть «102» та перевірте дані про «проблеми з законом» у ваших рідних. Якщо вам телефонують і, називаючись родичем, повідомляють про халепу, задайте питання, відповідь на яке може знати лише ця особа.