У жовтні 2010 року Рудольфа Акопяна було вперше обрано депутатом Запорізької міської ради за списками політичної партії “Фронт Змін”. Протягом 2011 року він взяв участь у всіх сесіях міської ради та оформив біля 50 депутатських звернень.
“Для того щоб зробити роботу зі зверненнями громадян максимально ефективною, на початку 2011 року Запорізькою територіальною організацією політичної партії “Фронт Змін” було відкрито обласну громадську приймальню, що знаходиться за адресою: пр. Леніна, 158, – розповідає Рудольф Акопян. – У громадській приймальні жителі міста мають змогу отримати безкоштовну юридичну консультацію та практичну допомогу. За цією ж адресою двічі на місяць я веду особистий прийом громадян.
Головними завданнями своєї депутатської діяльності вважаю вирішення екологічних проблем нашого індустріального регіону. Будучи членом комісії міськради з екології, в 2011 році брав участь в 9 виїзних засіданнях у складі комісії на промислові підприємства міста з метою моніторингу виконання природоохоронних заходів. Ще один напрямок – підтримка соціально незахищених верств населення та дитячих навчальних та лікувальних закладів та допомога молодіжним організаціям.
Протягом року мною було отримано сотні звернень від громадян, зокрема, з питань нарахування пенсій, виплати грошової допомоги “дітям війни”, проблем ЖКГ, земельних питань, надання матеріальної допомоги тощо”, – продовжує депутат.
“За результатами звернень громадян з депутатського фонду мною було виділено: 40 000 гривень на ремонт дитячої міської лікарні № 2 (повністю замінено застарілі віконні рами на сучасні металопластикові на обох поверхах будівлі, замінено підлогу на першому поверсі). 40 000 гривень – на ремонт покрівель в будинках Жовтневого району (ВРЕЖО № 2). Після багаторазових скарг жителів завдяки моєму сприянню та виділенню коштів з депутатського фонду було виконано повну заміну покрівлі будинку на вул. Горького, 57. 10 000 гривень – на ремонт покрівлі школи № 110 (було замінено біля 500 кв. м крівлі). 2000 гривень виділено дитячому садку № 81 для придбання побутової техніки. 14 500 гривень виділено в якості матеріальної допомоги малозабезпеченим та тяжкохворим городянам. До Дня знань 1 вересня з особистих коштів виділив 1000 гривень школі № 110 на покупку обладнання для комп’ютерного класу. До ювілею школи № 72 з особистих коштів виділив 1000 гривень для купівлі принтеру. До ювілею Запорізької загальноосвітньої школи-інтернату № 7 презентував багатофункціональний друкарський пристрій.
Треба відзначити, що депутатство для мене не є привілеєм. У першу чергу, це – значний обов’язок перед людьми, що обрали мене для відстоювання своїх інтересів, – зазначає Рудольф Акопян. – Протягом року діяльності у міськраді, керуючись цим принципом, мені вдалося чимало зробити для мешканців міста в сфері розв’язання проблем ЖКГ, перерахування пенсій, лікування, земельних конфліктів тощо. Більшість проблем, з якими звертаються громадяни, зазвичай вдається вирішити. Так, до свята Перемоги за мого сприяння було відремонтовано військовий меморіал на Верхній Хортиці на вулиці Шушенській. Було прибрано територію, замінено тротуарну плитку та освітлювальні плафони, пофарбовано огорожі та лавочки, висаджено квіти”, – зазначив депутат.
Рудольф Акопян підтримав ініціативу громадських організацій, які від імені 5 тисяч мешканців Запоріжжя звернулися з проханням захистити від забудови сквер ім. 50-річчя СРСР (навпроти універмагу “Україна”). Разом з колегами по фракції він виступив проти “дерібану” землі, підтримавши на сесії міськради протести прокуратури про незаконне виділення земельної ділянки, на якій розташовано сквер, під забудову. На прохання громадськості депутат звернувся до керівництва міста з проблеми ремонту пам’ятника жертвам Голодомору та сталінізму, який довгий час перебував під загрозою руйнування через відсутність у міському бюджеті коштів на реконструкцію. Після депутатського звернення монумент було терміново відреставровано та прийнято на баланс КП “Титан”.
Разом з представниками громадських організацій депутат вів послідовну роботу з відстоювання прав “дітей війни”. Зокрема, вдалося довести незаконність застосування обласним управлінням ПФУ листа № 24130 та утримання коштів із пенсій “дітей війни”. За цими фактами було надіслано відповідні запити в органи внутрішніх з справ та прокуратуру.
Після численних звернень мешканців, завдяки втручанню Рудольфа Акопяна було попереджено обвалення балконів житлового будинку за адресою: вул. Кияшка, 13. ВРЕЖО № 9 виконало ремонтні роботи. Після численних скарг мешканців вулиці Кияшка на високу аварійність дороги депутат звернувся із запитом до Управління комунального господарства та дорожнього будівництва. Силами “ЕЛУАШу” облаштовано пішохідний перехід, що істотно знизило аварійність на даній ділянці автодороги. Окрім того, за сприяння депутата було відновлено освітлення під’їздів житлового будинку на бул. Центральному, 13.
Значну роль в своїй діяльності депутат Запорізької міської ради приділяє розвитку молодіжного руху, адже зараз молодим людям потрібна допомога у організації їхнього життя. На базі міської організації партії “Фронт Змін” було сформовано проект “Школа Влади”, в якому молоді люди можуть вивчати питання державного управління, місцевого самоврядування, відчути свою необхідність в нашій країні та зробити перші кроки в суспільно-політичній діяльності. Також було здійснено ряд спільних заходів із молодіжним крилом Запорізької обласної організації політичної партії “Фронт Змін”. Так, зокрема, було організовано та проведено: майстер-клас з малювання за участю молодих запорізьких художників для обдарованих учнів загальноосвітньої санаторної школи-інтернату № 7. Було виділено 2000 гривень на покупку приладдя для малювання в художню студію закладу, влаштовано благодійну виставку-продаж картин молодих запорізьких художників. Виручені кошти – 2500 гривень – спрямовано на закупівлю медикаментів та обладнання для відділення патології новонароджених у міській дитячій лікарні № 5.
Рудольф Акопян:
– Мій принцип – завжди бути відкритим до спілкування з громадою. Наприклад, у травні та листопаді 2011 в центрі Запоріжжя працювала мобільна громадська приймальня депутатів міськради від “Фронту Змін”, де громадяни могли напряму поспілкуватися з депутатами та поставити свої питання. За підсумками роботи мобільної приймальні було оброблено 20 звернень від мешканців Запоріжжя, направлено депутатські запити у відповідні служби. Я завжди відкритий до діалогу і готовий допомагати всім, хто цього потребує. Адже переконаний, що головна мета кожного депутата міськради – змінити майбутнє мешканців Запоріжжя на краще, аби воно було заможним і стабільним. Насамкінець хочу висловити щиру подяку міським службам та управлінням за сприяння у виконанні моїх депутатських обов’язків, а також мешканцям Запоріжжя, які надають підтримку політичній партії “Фронт Змін” та мені особисто.