Одним із власників турецької компанії, яка отримала 30 мільйонів доларів від Міністерства оборони за літні куртки замість зимових, був племінник народного депутата фракції “Слуга народу” Геннадія Касая. Про це повідомляється в розслідуванні “УП”.

Йдеться про 26-річного Олександра Касая – племінника нардепа Геннадія Касая, який є членом парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, відзначають розслідувачі.

За словами журналіста УП Михайла Ткача, наразі офіційно відомо про одного власника компанії Vector avia, яка постачала куртки. Це Роман Плетньов.

“Але нам вдалося встановити, що до лютого цього року у компанії був ще один — другий власник — це родич народного депутата від Слуги народу. І це прізвище намагились приховати від суспільства”, — зазначив Ткач.

За даними розслідувачів, постачанням неякісної форми з Туреччини правоохоронці зацікавилися у жовтні 2022 року. Митники виявили, що за документами з Туреччини до Молдови одяг для війська поїхав за однією ціною, а з Молдови до України зїїхав за ціною, вищою у кілька разів.

Правоохоронці не виключають змову між посадовцями українського міністерства оборони та компанією Vector avia, розповів Ткач.

Засновник і директор цієї компанії Роман Плетньов уже має підозру у вчиненні злочину.

Плетньов – наразі єдиний власник Vector avia, але до лютого 2023 компанія мала й другого власника – родича народного депутата Касая – нині 26-річний Касая Олександра Павловича. 2023 року компанія була зареєстрована у Стамбулі. Якщо дивитися інформацію на сайті Торговельної палати Стамбула, то можна побачити дані лише щодо Плетньова, зазначив Ткач. Але інформацію щодо попередніх власників можна отримати в турецькій газеті Торгового реєстру, якщо шукати за попереднім місцем реєстрації компанії в Анкарі.

Цю інформацію УП перевірила спільно з ЦПК. І одним із власників виявився саме Олександр Касай, якому на той момент було 24 роки. Як відзначили розслідувачі, до обрання до парламенту Геннадій Касай був директором палацу спорту “Юність” Мотор Січі, президентом якої був підозрюваний зараз у державній зраді Вячеслав Богуслаєв.

Брат депутата, батько Олександра Касая, також багато років працював у Богуслаєва.

“Власне, і сам ексспіввласник постачальника курток для ЗСУ також до недавнього часу був гандболістом клубу “Мотор” того ж таки Богуслаєва”, — йдеться у матеріалі УП.

За даними розслідувачів, Олександр Касай перестав був співвласником фірми уже після того, як українські правоохоронці відкрили провадження.

У телефонній розмові нардеп Геннадій Касай сказав УП, що йому не було відомо, що його племінник став співвласником.

“Я до цієї фірми не маю ніякого відношення. Те, що мій племінник там був якийсь там засновник чи щось такоє, я такого не знав. Знаю точно, що на сьогоднішній час він не засновник”, – заявив нардеп.

Він додав, що не бачив племінника майже рік і не може його контролювати. Нардеп також заявив, що не знає другого засновника компанії і не причетний до цієї справи, а також, що готовий пройти поліграф.

Сам Олександр Касай на двінки і звернення розслідувачів на момент публікації не відповів.