За даними Укргідрометцентру оголошено штормове попередження в Запорізькій області. У зв’язку з коливанням температурного режиму до +10 0С 2-3 лютого та посиленням південного вітру 15-20 м/с місцями до 24 м/с 3-4 лютого, а також змінами його напрямку від південного до південно-східного на території області, що у свою чергу призведе до подальшого танення криги на водоймах, значно підвищується ризик виникнення надзвичайних подій. Тож рятувальники ДСНС області продовжують проводити активну інформаційно-роз’яснювальну роботу.

Враховуючи досвід минулих років, щоб запобігти виникненню нещасних випадків на водоймах, 1 лютого рятувальники спільно з органами місцевого самоврядування та журналістами провели профілактичний рейд. Нагадаємо, 2004 року сталася надзвичайна ситуація в акваторії Каховського водосховища, коли 13 рибалок, перебуваючи на крижині, що дрейфувала, одночасно пішли під воду та загинули.

На превеликий жаль, любителі зимової риболовлі не замислюються над реальними ризиком та загрозами погодних умов та інших факторів, які можуть спричинити танення криги та обернути зимове хобі на трагічні випадки.

За інформацією Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, за останні два роки на водних об’єктах регіону в зимовий період потонули 16 осіб (2016-2017 роки – 10 осіб, 2015-2016 роки – шість осіб), із них одна дитина. Майже всі загиблі потонули на внутрішніх водоймах – річках, ставках, водосховищах. Складовою заходів щодо попередження загибелі людей на водних об’єктах є проведення на постійній основі інформаційно-роз’яснювальної роботи з населенням. У результаті вжитих заходів на водних об’єктах в осінньо-зимовий період в області за два останні роки врятовано 186 осіб, з яких 55 дітей. Минулого року на зимових водоймах області виникло 33 надзвичайні події. При необережному поводжені на водних об’єктах загинуло 5 осіб, врятувати вдалося 73 людей, 34 з яких – діти.3-2

Під час профілактичної роботи фахівці Служби порятунку відвідали місця, де зазвичай скупчується найбільша кількість рибалок, нагадали їм правила поведінки на кризі та вручили пам’ятки з правилами безпеки під час перебування на льоду.

«Громадяни, які полюбляють зимову риболовлю, складають певні труднощі для місцевих органів влади та рятувальників, адже вони власноруч наражають свої життя на небезпеку. Тож я звертаюсь до всіх мешканців області, які обирають акваторію Каховського водосховища для зимового хобі, та застерігаю бути обережними, а краще – утриматися від виходу на кригу», – зазначив голова Василівської РДА Валерій Кошеленко.

Інформація надана ГУ ДСНС України у Запорізькій області