У переддень Дня міста – минулої п’ятниці – міський голова Володимир Буряк  вирішив особисто перевірити хід капітальних ремонтів запорізьких доріг. Виїзні наради з головами райадміністрацій та керівниками підрядних організацій відбулися за трьома адресами: у Шевченківському районі дорога на аеропорт; у Коммунарському – вул. Новокузнецька, що в Південному мікрорайоні міста, та у Вознесенівському районі – частина вулиці Тюленіна, що веде до мостів Преображенського. 

Про перебіг ремонтів на перших двох об’єктах голові міста доповідав заступник директора фірми-підрядника ТОВ «Ремшляхбуд» Олександр Половий:

– Згідно з проектом, крім проїзної частини шляху, буде виконано тротуар для пішоходів. Для зручності місцевих жителів, у місцях заїзду до садиб укладається спеціальний бордюр з можливістю заїзду автомобілем. Проект ремонту шляху розраховано на два роки, але ми зробимо все, аби закінчити ремонт в’їзду до Запоріжжя з повітряних воріт міста в поточному році. Залишилося небагато – приблизно 30% робіт.

У Південному мікрорайоні міста ремонтується основна магістраль району – вулиця Новокузнецька. Тут останніми днями укладено понад 300 тонн асфальту. А всього буде  відремонтовано 16 тис.  м? дороги і 2300 тон асфальту. У процесі наради Володимир Буряк звернув увагу підрядників на небхідність облаштування якісних внутрішньоквартальних заїздів. Жителі Південного  невдовзі отримають сучасну велодоріжку загальною довжиною  близько 3,7 км, що пройде через увесь мікрорайон – від кільця і до закінчення вулиці Новокузнецької.

На вулиці Тюленіна, від проспекту Соборного до проспекту Металургів, роботи наближаються до завершення. Тут робітники КП ЕЛУАШ вже відновлено 510 метрів бордюру, що зруйнувався, відновили арматуру та повністю прочистили 12 отворів ливневих стоків. Триває укладання асфальту. Всього ж буде відремонтовано 9,4 тис. м? дорожнього полотна, на що піде 1400 тонн асфальтобетону. Відкриття цієї дороги дозволить значно розвантажити вулицю Верхню, адже ця ділянка дороги три роки була закрита для проїзду. На цій ділянці вперше в місті буде облаштовано за всіма сучасними нормами дорожнього руху та безпеки велосипедну доріжку. Проект здійснено разом з підприємством «Символ» та національною поліцією. Буде спеціальна розмітка, встановлені дорожні знаки. Велошлях на острів відтепер буде не тільки приємним, а й безпечним.

Підбиваючи підсумки виїзної наради з підрядниками та головами адміністрацій районів міста, міський голова Володимир Буряк залишився задоволеним темпами та якістю ремонтних робіт:

– Ремонт доріг у місті йде системно. Всі адреси погоджено з райадміністраціями, депутатським корпусом, небайдужими до життя міста жителями. Якщо в поточному році ми капітально відремонтували трохи більше 350 тисяч м?., то в наступному році плануємо відремонтувати в п’ять разів більше – 1,5 мільйонів м?. І головне, – підкреслив міський голова, – цей рік довів, що в місті сформувалися потужні автодорожні підприємства,  що вміють працювати швидко і якісно. У КП ЕЛУАШ за підсумками виконаних робіт колективу виплачено заслужені преміальні».

Володимир ГЕРАСІН
Фото Воллодимира ШЕРЕМЕТА