Історія і сучасність газети „ Запорозька Січ”

Вчора…

Газету „Запорозька Січ” засновано 16 серпня 1990 року рішенням Запорізької міської ради. На той час у Запоріжжі це було перше  непартійне видання.

Газета почала виходити з 1 січня 1991 року. Першим редактором був Анатолій Ланчик. Його було обрано з кількох кандидатів на сесії міської ради. А.Ланчик почав набирати кадри.

Першим приміщенням редакції було напівпідвальне приміщення за адресою: вул.. Червоногвардійська, 38. Зараз там розміщується туристична фірма „Байда”.

У серпні 1991 року  газета була єдиною в області, що не підтримала незаконну  діяльність ДКНС.

У 1992 році з 10 січня до 17 вересня редактором  газети був Микола Горошко. А з 17 вересня 1992 року до 30 липня 1999 року  – Костянтин Сушко.

З  роками  газета розвивалася, з’явилося окреме видання вихідного дня „Перекур”.

Нове приміщення за адресою: проспект Леніна, 94, редакція отримала  1991 року. Але переїхали лише  1994 року, у зв’язку з реконструкцією та ремонтом приміщення.

2 серпня 1999 року головним  редактором газети став Олександр Григорович Верьовкін. До цього Олександр Григорович з 15 листопада 1990 року працював кореспондентом газети, а з січня 1992 року – заступником головного редактора.

На сьогоднішній день в редакційному штаті газети працює 24 особи. В редакції газети працювали відомі письменники: Микола Білокопитов, Костянтин Сушко; зараз – письменник Пилип Юрик, автор п’єси, що йде на сцені  („Замріяна Хортиця”) Олена Піддубна. Відомі фотохудожники Сергій Лавров, Петро Іваненко, Єгор Сапронов.

Газета „Запорозька Січ” протягом всієї історії була виданням, яке стояло на позиції демократизації суспільства, плюралізму і підтримувало державність України.

… і сьогодні

„Запорозька Січ” тісно співпрацює з Запорізькою міською радою. Рішення ради не є чинним доти, доки не надруковані в офіційному виданні – газеті „Запорозька Січ”.

Газета перемагала у Всеукраїнському конкурсі на краще висвітлення економічніх реформ, у різних обласних конкурсах.

Газета «Запорозька Січ» виходить тричі на тиждень: вівторок, четвер (щотижневик „Перекур”), субота. Мови видання українська і російська, тираж близько 24000 примірників. Газети „Запорозька Січ” та „Перекур” зареєстровано Міністерством України у справаї преси та інформації як видання із загальнодержавною сферою розповсюдження, передплатники є в багатьох областях України, але переважна аудиторія – це м.Запоріжжя і Запорізька область.

Газета «Запорозька Січ» – це універсальне видання. Основна тематика видання – це висвітлення подій і проблем міста Запоріжжя, області, держави. Провідні рубрики: „Місто день за днем”, „Вісті з районів”, „Новини, події, хроніка”, „Політика”, „Депутатська трибуна”, „Економіка”, „Запоріжжя екологічне” „Запоріжжя і запоріжці”, „Гарячий телефон”, «Гарячі технології», «Право и «лево», «Оперінформ», «Дев’ять з половиною муз», «Спорт», «Слід в історії», «Сатирикон», «Зірки», та інші.