Процес, яким так довго залякували «євробляхерів», цього року, нарешті, розпочався

Автівки конфіскують і задарма віддають тим, хто доведе, що у них найбільше на це прав. Дійсно, впродовж січня-вересня 2021 року лише Закарпатська митниця конфіскувала з пів тисячі «євроблях», у яких були порушені строки вивозу.

Як поінформували в управлінні запобігання та протидії контрабанді та порушенням митних правил Закарпатської митниці, впродовж січня-вересня 2021 року інспектори склали 499 протоколів про порушення митних правил за перевищення строку тимчасового ввезення та транзиту транспортних засобів на понад 30 діб. Таке порушення класифікується за ч. 6 ст. 470 та ч. 6 ст. 481 Митного кодексу України, що передбачають накладення штрафу у розмірі 170 тис. грн або конфіскацію автомобіля.

Ці протоколи митників розглядали суди, з них у 270 справах винесли рішення про конфіскацію 209 транспортних засобів на суму 9,5 млн грн. Крім того, судові інстанції винесли вердикт про застосування штрафних санкцій по 38 автомобілях на загальну суму 6,5 млн грн.

Після цього в Україні почали безкоштовно роздавати конфісковані «євробляхи». Так, у виконавчій службі вирішили, що конфісковані автомобілі потрібно роздавати нужденним.
До речі, серед них були навіть 2 авто марки BMW 3 серії. Тож багатьох громадян зацікавило, як отримати ці та інші авто. Як виявилося, щоб отримати автомобіль, потрібно аргументувати, чому він потрібен саме вам. І коли ви це доведете, тоді і отримаєте халявне авто. Зокрема, на офіційному сайті СЕТАМ (система електронних торгів арештованим майном) серед автомобілів, які держава готова віддати просто так є: BMW 316 1998 року, BMW 318 1996 року, Renault Megane 2000 року, Mitsubishi Galant 2003 року.

Усі автомобілі знаходяться у різному технічному стані. Як ми уже зазначали вище, претендувати на безкоштовний автомобіль можуть тільки ті, хто його особливо потребує. Тобто їх можуть передавати військовим частинам, інтернатам, дитячим будинкам сімейного типу, прийомним сім’ям, органам держуправління, а також до в’язниць та слідчих ізоляторів.

Щоб спробувати отримати безкоштовний автомобіль, потрібно на офіційному сайті СЕТАМ подати заяву до 13 листопада 2021 року (залежно від автомобіля). У заяві потрібно чітко прописати, чому саме вам має дістатися безкоштовний автомобіль.

Читайте також: На Запоріжжі п’яний водій скоїв смертельну ДТП