Завдяки вжитим заходам органів прокуратури міста Запоріжжя у першому кварталі 2012 року заборгованість із заробітної плати скорочено майже на 7 мільйонів гривень.
Тільки від початку року за невиплату заробітної плати відносно двох керівників підприємств, як повідомила “ЗС” помічник прокурора Запоріжжя Юлія Калітенко, порушено кримінальні справи, внесено 32 документи прокурорського реагування. За наслідками розгляду яких відшкодовано 2,4 мільйона гривень.
Прокуратура пред’явила позови про стягнення нарахованої, але не виплаченої зарплати на 510 тисяч гривень. Реально стягнута за позовами органів прокуратури про стягнення нарахованої, але не виплаченої зарплати сума у розмірі 631 тисяча гривень.
Водночас не залишено поза увагою прокуратури Запоріжжя стан розрахунків зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України. Так, у поточному році завдяки втручанню органів прокуратури за 28 внесеними документами прокурорського реагування до Пенсійного фонду відшкодовано 1 мільйон 264 тисячі гривень заборгованості. До дисциплінарної відповідальності притягнуто 10 посадових осіб, із яких 7 – посадових осіб органів контролю.
Як приклад, за результатами перевірки додержання вимог законодавства про працю прокуратурою Запорізької області було порушено кримінальну справу за безпідставну невиплату заробітної плати працівникам підприємства відносно директора ТОВ ВБК “Моноліт”.
Як розповів в.о. начальника управління захисту прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратури області Денис Керман, проведеною перевіркою встановлено, що станом на березень 2012 року товариство має заборгованість із виплати заробітної плати у розмірі понад 350 тисяч гривень, у тому числі перед звільненими працівниками. Однак за час існування заборгованості грошові кошти, в порушення вимог Закону України “Про оплату праці”, використовувалися не для сплати заробітної плати в першочерговому порядку, а витрачені на інші господарські потреби підприємства. Таким чином, директор ТОВ ВБК “Моноліт”, маючи реальну можливість видавати заробітну плату працівникам підприємства, безпідставно її не виплатив. Наразі досудове слідство у справі триває.