У Запоріжжі задовольнили позов про стягнення штрафу у 600 тисяч грн з фірми, що не виконала роботу з побудови басейну у Хортицькій національній навчально-реабілітаційній академії. Про це 20 грудня повідомила Запорізька обласна прокуратура.

Згідно з інформацією прокуратури, ТОВ “Рубікон-Моноліт” взяло на себе зобов’язання побудувати басейн у закладі вищої освіти, натомість підрядник у визначені договором строки роботи не виконав, а отримані авансом гроші не повернув.

Наразі штраф у 600 тис. грн вже надійшов до державного бюджету.

Як раніше повідомлялося, у 2017 році на замовлення Департаменту капітального будівництва Запорізької ОДА до переліку об’єктів будівництва були внесені плавальний басейн Школи вищої спортивної майстерності та басейн на території Хортицької навчально-реабілітаційної академії. Обидва проєкти мали побудувати на умовах співфінансування з обласного бюджету і Державного фонду реконструкції та розвитку.Договір на будівництво і ремонт на суму 103,3 мільйона гривень профільний департамент підписав із компанією “Рубікон-Моноліт” у червні 2018 року.

Підрядник мав побудувати басейн для Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії за 70,8 мільйона гривень до кінця 2021 року. Ще 32,5 мільйона витратити на реконструкцію басейну КУ “Запорізька обласна школа вищої спортивної майстерності”. Завершитись реконструкція мала у грудні 2020 року.У травні 2019 року робоча група депутатів облради, що опікується питаннями діяльності дитячо-спортивних юнацьких шкіл навідалась з візитом на об’єкти.

З’ясувалося, що ступінь будівельної готовності басейну ШВСМ на травень 2019 року складав 10%, басейну в Хортицькій національній академії – 15%. Тодішній директор департаменту капбудівництва ОДА Сергій Бєлєвцов пояснив повільний темп робіт недоліками під час проєктування об’єктів.

У липні 2020 року голова Запорізької ОДА Віталій Боговін відсторонив фірму-підрядника. А прокуратура Запорізької області звернулась до суду з вимогою стягнути з “Рубікон-Моноліт” 8,5 млн грн заборгованості та штрафів за невиконання робіт із будівництва басейну “Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії”. Після отримання авансу, підрядник так і не розпочав роботи на об’єкті.