Нещодавно відбулося чергове засідання міськвиконкому. До порядку денного було винесено 162 проекти рішень. На початку засідання міський голова Володимир Буряк привітав усіх з наступаючим днем машинобудівника. Він вручив листи подяки виконавчого комітету Запорізької міської ради колективам провідних машинобудівних підприємств Запоріжжя – «Мотор Січі», «Запоріжтрансформатору», «ЗАЗ».
– Перед тим, як ми розпочнемо розгляд проектів рішень, скажу наступне. Ми вже скоро будемо підводити підсумки того, що ми зробили у цьому році та плани на майбутнє. Підходить до завершення бюджетний рік. Вихвалятися не будемо, але я хотів би зупинитися на декількох проектах, які дійсно реалізовуються в місті, – сказав Володимир Буряк.
Серед реалізованих проектів було будівництво пасажирського терміналу міжнародного аеропорту «Запоріжжя», програми «Запорізький трамвай» та «Безпечне місто».
Володимир Буряк зазначив, що будівництво нового пасажирського терміналу запорізького аеропорту проходить успішно. За цей час уже звели каркас, тепер відбувається монтаж внутрішніх стін та перегородок. Розглядається питання поставки необхідного обладнання.
– Я дякую депутатам міської ради, які постійно підтримують виділення коштів на будівництво, дали дозвіл на отримання кредиту, який дозволить забезпечити стабільну роботу на об’єкті, зменшити навантаження на бюджет міста, – зазначив Володимир Буряк. – Сьогодні питання кредитної лінії розглядається самим аеропортом. Відшкодування відсотків по кредиту, який буде взято, здійснюватиме сам аеропорт. Для цього в нього зараз є всі можливості. Це підтверджують показники роботи аеропорту.
Міський голова нагадав, що нещодавно на будівництві побував і голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль, якому розповіли про хід робіт. Вдалося обговорити і перспективи взаємодії з центральними органами влади у питаннях реалізації державної програми розвитку аеропортів, зокрема запорізького.
Ще один з напрямків – програма «Запорізький трамвай» передбачає виготовлення, капітальний ремонт та придбання трамвайних вагонів.
На сьогодні на лінію вже вийшло 4 трамваї. Ще декілька вагонів були капітально відремонтовані. Розпочалося збирання першого у цьому році запорізького трамвая. Також планується до кінця року капітальний ремонт ще чотирьох вагонів та придбання дванадцяти капітально відремонтованих трамваїв, які раніше експлуатувалися в країнах ЄС. Придбано дванадцять таких трамваїв. Перші чотири з них уже прибули до міста. Один уже проходить випробування, ще три готують до виходу на лінію.
– Завдання-максимум для керівництва «Запоріжелектротрансу» – до кінця року на лінію мають вийти всі дванадцять трамваїв, придбаних у Європі. Таким чином, враховуючи виготовлення, капітальний ремонт та придбання вагонів, цього року в Запоріжжі повинні з’явитися двадцять трамваїв. Якщо врахувати, що сьогодні в місті щоденно на лінію виходять близько п’ятдесяти трамваїв, то ще два роки такої роботи дозволять нам оновити трамвайний парк, а потім перейти до збільшення кількості трамваїв, – заявив Володимир Буряк.
На наступний рік перейде і програма «Безпечне місто». Володимир Буряк зазначив, що над цією програмою працюють уже 2 роки і вже вийшли на фініш по ситуаційному, аналітичному центру. Система вже почала працювати. До неї вже підключили представників правоохоронних органів. Володимир Буряк відзначив, що цього року проект «Безпечне місто» увійшов в активну стадію. Визначено 39 локацій для встановлення відеокамер. На даний момент уже встановлено понад 80 камер, загалом планується до кінця року встановити понад 200.
Будується і ситуаційний центр. Головне завдання центру – це консолідація всієї інформації, оперативна взаємодія з правоохоронними органами, забезпечення працездатності всієї програми «Безпечне місто».
– Будівництво продовжується. Але ситуаційний центр уже працює в тестовому режимі завдяки наявності мобільного центру обробки даних, – зазначив Володимир Буряк. – Задача програми – знімати усе, що відбувається, починаючи від в’їзду у місто і по містах масового скупчення людей. Це, перш за все, безпека запоріжців.
Після доповіді Володимира Вікторовича депутати перейшли до розгляду проектів рішень.