Наразі триває активна робота щодо запровадження механізму допомоги домогосподарствам в опалювальний сезон. З державного бюджету виділені кошти для придбання громадами деревини паливної та її безоплатної видачі населенню. Кошти мають отримати насамперед соціально незахищені верстви населення, домогосподарства, що знаходяться в зонах або біля ведення бойових дій.

У цьому питанні – зона відповідальності територіальних громад та їх керівників: здійснити аналіз, хто має отримати допомогу та забезпечити проведення необхідних закупівель. Потім саме громади мають розподілити цей вид допомоги серед своїх жителів.

Обласна військова адміністрація відповідає за загальну координацію роботи в цьому напрямку. Після надання громадами актуальних переліків відповідних домогосподарств, ЗОВА буде здійснено розподіл коштів державної субвенції між місцевими бюджетами.

Також окремо відпрацьовуються плани заходів у разі можливої відсутності тепло та газопостачання на територіях. Зокрема, вже визначено перелік пунктів обігріву, які будуть функціонувати у приміщеннях комунальних підприємств, лікарнях тощо.

Також за допомогою міжнародних донорів було придбано майже 150 генераторів, яких залучатимуть для безперебійної роботи медичних закладів та інших об’єктів критичної інфраструктури.