Уроки, домашні завдання, контрольні роботи позаду. Навчальний рік у запорізької малечі завершився і попереду теплі літні дні, які обіцяють море розваг та незабутніх вражень. Поки батьки готуються до сімейного відпочинку, дітей з перших днів канікул вітають пришкільні табори. Хоч на перший погляд відпочинок у стінах школи асоціюється з повсякденним навчанням, насправді це не так. Як відпочивають діти у навчальних закладах, дізнавалась «ЗС».
Двері відчинені для кожного
Як зазначила заступник директора департаменту освіти та науки Запорізької міської ради Наталя Вітковська, практика організації пришкільних таборів у місті існує не перший рік. Однак кожного разу підхід до організації дозвілля малечі змінюється: з’являються нові цікаві програми, змінюються акценти та, звісно, розваги, які роблять перебування дітей у таборі корисним та приємним.
– Цього року у нашому місті діють 29 пришкільних таборів денного перебування на базі 29 шкіл, – зазначила Наталя Вітковська. – На сьогодні при таборах відпочивають 1969 школярів. Кожний табір має певне спрямування: мовне (гімназія № 93), інформаційно-технічне (навчальний комплекс № 19), національно-патріотичне ( школа №52 та 64), еколого-краєзнавче (школа № 111) тощо.
Табори відвідують не лише вихованці шкіл-організаторів, а й діти сусідніх шкіл району. Крім того, на базі табору функціонують гуртки, які організовують позашкільні заклади нашого міста.
– Головна мета роботи таких закладів – це змістовне дозвілля дітей, розвиток творчих здібностей та обдарувань, організація відпочинку, – зазначила Наталя Вітковська.
Цього року на організацію пришкільних таборів з міського бюджету було виділено 1 млн 241 тис. гривень. На плечі батьків лягають лише витрати на харчування – вони сплачують 20 % від загальної вартості, окрім дітей пільгової категорії (вони харчуються безкоштовно).
У «Колі друзів»
Одним з перших привітав вихованців дитячий оздоровчий табір Олександрівського району «Коло друзів». Свою роботу він розпочав з 4 червня на базі 98 колегіуму. Протягом 18 днів 93 дитини з 8 ранку до 5 години вечора проводитимуть свої канікули у стінах школи, але не навчаючись, а граючи! Це гарна можливість показати учням, що школа – це не тільки сувора дисципліна та безкінечне навчання, а й можливість повеселитись, оздоровитись, відвідати цікаві місця та трошки побешкетувати, зазначив голова районної адміністрації по Олександрівському району Валерій Мостовий.
– Фахівці колегіуму підготували цікаві ігри, квести, святкові заходи, походи. Я впевнений, що різноманіття заходів, які пропонують пришкільні дитячі табори, допоможе дітям весело і з користю провести час влітку, щоб з новими силами повернутися першого вересня до навчання, – сказав він.
Робота табору розпочалась з урочистого відкриття у формі спортивного свята. Малеча взяла участь у захопливому квесті, а наприкінці змагання отримала приємні подарунки.
У таборі «Коло друзів» працюють 4 загони: «Фіксики», «Міккі Мауси», «Лунтики» та «Смішарики». Учні 1-5 класів, які відвідують табір, розповіли, що самі обирали назви для загонів, посилаючись на улюблених мультиплікаційних героїв.
Начальник пришкільного дитячого табору «Коло друзів» Яна Гриценко поділилась програмою заходів, які відвідають діти.
– Для того, щоб діти відпочивали цікаво і добре провели час, ми розробили насичену програму. Тут і оздоровчі інтерактивні заходи на багатофункціональному спортивному комплексі, зустрічі з акторами місцевих театрів, перегляд вистав, заняття в інтерактивних класах колегіуму, походи в басейн, на природу і різноманітні екскурсії. Для кожної дитини перебування у таборі – час отримання нових знань, набуття навичок і життєвого досвіду. Заходи мають зарядити дітей хорошим настроєм, надихнути на творчі експерименти або навіть задуматись про майбутню справу усього життя, – розповіла Яна Гриценко.34702359_1832350807061099_1205217309870784512_n
Одна з головних родзинок табору – мовне спрямування. На базі табору учні мають змогу відвідувати заняття з англійської та німецької мов. Окрім цього, для вихованців працюють творчі гуртки: «Перлина» та «Сарафан», де дітки будуть робити поробки своїми руками, а дівчата навіть зможуть навчитися шити шикарні сукні для своїх улюблених ляльок.
Як у таборі нас приймали
Кореспонденти газети завітали у гості до пришкільного табору Шевченківського району «Дивосвіт» на базі гімназії
№ 93. Як зазначила начальник пришкільного табору Марина Гончарова, цього року школа прийняла 126 учнів: вихованців гімназії, а також усіх бажаючих з сусідніх шкіл району (101, 34, 95, 42 шкіл тощо).
– Ми розподілили дітей на 6 загонів: перший та другий загін – учні 4-3 класів, третій та четвертий – учні 2 класів і п’ятий та шостий загони – це першокласники. До нашої школи завітали діти з сусідніх шкіл, тож перші дні роботи табору ми проводили знайомства, у рамках яких діти адаптувалися, – сказала вона.
Відпочинок у стінах школи починається з 8 ранку. Насичений день відкриває ранкова зарядка, але це не звичайний урок фізкультури: весь табір збирається на майданчику й під керівництвом фізвихователя повторює динамічні рухи під драйвову музику.
У день репортажу дітей чекав сюрприз – розминку проводили співробітники патрульної поліції. «Зарядка з копом» справила на дітей незабутнє враження, підняла настрій. Крім того, поліцейські провели цікавий тренінг на знання правил безпеки з використанням мультимедійних технологій.
– Зазвичай одразу після зарядки малеча снідає та відправляється на «справи табору». Це гурткова робота, басейн, екскурсії, колективно-творчі справи та свята, – розповіла Марина Гончарова.
Табір співпрацює з ЦДЮТ Шевченківського району, на базі якого проходять заняття у студії декоративних квітів «Троянда», студії художнього в’язання «Візерунок», студії рукоділля «Фенсі» та студії паперової пластики «Чарівниця».
Окрім гурткової роботи, вихованці табору відвідують басейн: старші діти двічі на тиждень, малеча – один раз. Там діти вчаться, як безпечно поводитися на воді та покращують навички плавання.
Якщо не басейн – то захоплива екскурсія. За перший тиждень перебування у закладі вихованці табору «Дивосвіт» відправились у захопливу подорож дитячою залізницею. Там малеча познайомилась з мешканцями зоопарку, акваріуму, побачила цікаві рослини у дендраріумі. Але бурю емоцій викликала поїздка потягом околицями дитячої залізниці, де у віконечко кожен спостерігав за красотами природи та уявляв себе справжнім туристом.DSC_0266
Після творчих справ, басейну чи екскурсії малечу чекає керівник англомовного гуртка, з яким діти годину працюють на заняттях з англійської мови.
– Заняття зовсім не схожі на класичні уроки, – зазначила керівник табору. – Діти не сидять за партами, адже канікули, тому ми не створюємо атмосферу шкільної кімнати. У кожного загону є своє місце, де діти працюють, відпочиваючи: граються, проводять інтерактивні заходи. Ми поєднуємо розваги з користю. Це більше тренінгова робота: діти рухаються, стрибають, малюють, але у той же час відповідають на питання англійською, якщо не виходить – керівник підказує, і так малеча отримує нові знання.
Після занять англійською час підкріпитися смачним обідом. Перед тихою годиною вихованці табору обов’язково проходять водні процедури: діти загартовують ніжки. Звісно, мова не йде при крижану воду – кінцівки поливають водою кімнатної температури, тож від процедури залишається тільки задоволення.
Тепер після насиченого дня час відпочити. Для тихої години у школі організовані спальні кімнати для дівчат та хлопців. Як зазначають вихователі, діти не бешкетують, а набираються сил після насиченого позитивними емоціями відпочинку.
Набравшись сил, малечу чекають нові цікаві справи. У стінах табору проходили конкурси малюнків на асфальті, спортивні змагання та конкурси талантів. На завершення – планування на наступний день, кожен з яких проходить під особливим гаслом: «День друзів», «День знайомств», «День пожежної безпеки».
На наступні тижні заїзду у дітей не менш насичені будні: заплановані екскурсії на фабрику кераміки, де діти візьмуть участь у майстер-класі з розпису посуду, та подорож до музею ретро-автомобілів «Фаетон». У гості до вихованців мають завітати представники ГСЧС, а також артисти запорізьких театрів з цікавими виставами та програми.
Устами дітей
Дар’я Баркіна, випускниця 3-Б класу гімназії № 93:
– У нашому таборі – дуже весело. У перший день ми брали участь у квесті: кожна команда отримувала завдання, і, виконавши його, ми отримували деталі пазлу. Коли ми його зібрали, виявилось, що це картинка дитячої залізниці. Ми дуже зраділи, коли дізнались, що поїдемо туди на екскурсію. Там я побачила різних тварин та покаталась на потязі. Поки ми розважалися, встигли потоваришувати з дітьми з інших шкіл – тепер ми справжні друзі.
Софія Мартиш, випускниця 3-Б класу гімназії №93:
– Дуже сподобалась екскурсія, але найбільше я люблю займатися у басейні. Я ще не дуже добре плаваю, але на заняттях стараюся, тому вже краще виходить. Також дуже цікаві заняття з англійської: це не звичні уроки, а гра. Наприклад, ми стаємо у коло й починаємо називати різні слова. Якісь я раніше не знала, але тепер знаю й обов’язково ділюся знаннями з товаришами та батьками.
Влад Могілін, випускник 4 класу школи №42:
– Я прийшов у нову школу, трошки переживав спочатку, але мене зустріли дуже привітно. Тепер у мене є нові друзі, з якими я займаюся цікавими справами. Особливо мені подобається займатися на тренажерах на стадіоні та грати на гарному полі у футбол.