Традиційний пробіг за здоровий спосіб життя відбувся у першу неділю лютого. Незважаючи на прохолодну погоду та намагання представників правоохоронних органів завадити проведенню спортивного заходу, учасники зустрічі вирішили дійти до фінішу разом. 

«Сьогодні пробіжимося від бульвару Тараса Шевченка до площі Фестивальної – це приблизно три кілометри. Спортивних містян збираємо щомісяця, протягом декількох років. Звичайно, можна говорити про певні досягнення. Наприклад, організація «Тверезе Запоріжжя» підтримує спортивні заходи, суботники, благодійні проекти, різноманітні колективні безкоштовні роботи для виконання суспільно корисних справ. Співорганізатори створюють флешмоби та намагаються реалізовувати власні творчі задуми, щоб сучасна молодь усвідомлювала та пам’ятала про необхідність здорового способу», – розповів ініціатор зустрічі спортсменів і представник організації «За здоровий спосіб життя» В’ячеслав Новік.

Мета подібних регулярних зустрічей не вирізняється неординарністю, але це не зменшує її значущості – жити потрібно здорово. І що як не спорт може додати людям позитиву та сил. Вимоги стандартні: ставлення до куріння й алкоголю негативне, заборонена політична агітація, підтримується активна компанія.

Серед бігунів були як дорослі, так і юні запоріжці. Деякі батьки прийшли зі своїми дітьми, адже вважають що подібні заходи допоможуть дитині не тільки полюбити спорт, але й соціалізуватися.

«Несприятливі погодні умови – це найпоширеніша відмовка аби не займатися фізкультурою. Але до спорту потрібно ставитися серйозно. Наприклад, я, молода мати, вже почала виховувати позитивне ставлення до спорту у свого сина-першокласника», – поділилася мешканка Запоріжжя Наталя Черняєва.

Але не дивлячись на благу місію заходу, запорізьки шанувальники пробіжки отримали зауважання від представників правоохоронних органів, що також прибули на зустріч.

«Організатори не зверталися до Запорізької міської ради, щоб отримати дозвіл на проведення цього заходу, – пояснив майор, який представився Олександром Вікторовичем. – Стаття 39 Конституції України свідчить про право громадян збиратися мирно, без зброї, проводити збори, мітинги, походи та демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування».

Запитання спортсменів щодо попередніх зустрічей уникали. Нагадаємо, подібні пробіжки проходять у Запоріжжі щомісяця. Першого січня відбувся новорічний «Пробіг тверезості» під гаслом «Тверезий Новий рік!». Ініціаторами виступили громадські організації «Тверезе Запоріжжя», «Твереза ??Україна», «Street Workout Kingz» і спільнота «Заходи міста Запоріжжя». Тоді правоохоронні органи не заважали спортсменам.

Однак лютневий захід (чомусь або нарешті) викликав у поліцейських занепокоєння.

«Персонально відповідаю за публічний порядок. Щодо проведення сьогоднішнього заходу поширена негативна інформація. Наразі залучені додаткові сили патрульної поліції, щоб утримати негаразди. Небезпека не виключена», – додав правоохоронець.

Однак поліція не затримала людей за їх бажання займатися здоровим способом життя. Представники правоохоронних органів вирішили супроводжувати пробіг на поліцейських автомобілях.

Звісно інцидент трохи зіпсував настрій учасників акції, але всі одноголосно вирішили закінчити забіг на позитивній ноті. На фініші провели збір відпрацьованих батарейок та поінформували учасників щодо розташування пунктів прийому побутових відходів у місті.

Спортсмени не вчили жодного злочину проти громадської безпеки. Не помітивши насильства, знищення майна, вогнепальної зброї, вибухових речовин або пристроїв, правоохоронці залишили спортсменів у спокої.

Наталія Гордибакіна