Жителі захопленого ворогом Бердянська все більше відчувають тиск і приниження.

Навіть шанувальники «руського міра» починають замислюватися, що обіцяний загарбниками рай більше схожий на пекло.

Про це пише місцеве видання «Приморка.City».

Рашисти перекривають доступ до грошей на своїх картках пенсіонерам та іншим одержувачам українських виплат, затримують російські виплати, або виплачують гроші вибірково за незрозумілою системою, коли один отримав уже за січень, а інший не отримав ще й за минулий рік.

Окупанти зі всіх кутків кричать, що нібито з 1 березня на окупованих територіях діятиме російське пенсійне законодавство. Це означає, що пенсії отримуватимуть лише люди з паспортом росії.

Та сама історія і з соцвиплатами для людей із інвалідністю, виплатами на дітей, людям працездатного віку все складніше знайти роботу без російського паспорта.

Багато роботодавців вимагають не тільки наявність паспорта росії, але й проходження фільтрації.

загарбники рф вирішили почати вибивати борги за комуналку. Вже є кілька сигналів, що жителі отримують документи з попередженнями про припинення надання послуг, якщо борг не сплатили. За повторне підключення доведеться віддати 3000 рублів.

Щоб сплатити за комуналку, містянам треба або о 4-5-й годині ранку займати чергу до російського банку, або платити високий тарифний збір із кожної квитанції на пошті. Квитанція з великою сумою може обійтися в більше чим 100 рублів.

«Та й самі тарифи начебто, за їхніми словами, знижено, але це чомусь зовсім не відчувається. А головне, немає у людей жодної впевненості у надійності всіх цих послуг, – розповідає місцевий мешканець. – Взяти хоча б воду, вони запевняють, що якість води відповідає нормі, але нагадують, що її треба кип’ятити і проводять якісь дивні нічні «ремонти» в середині зими. Бердянці ж розуміють, що щось тут не так, як і скрізь, де росіяни доклали руку».