Начальник штабу управління податкової міліції ДПА в Запорізькій області Олег Трохін зустрівся з представниками засобів масової інформації. Тема: “Результати діяльності податкової міліції в 2011 році”.
Спочатку – декілька фактів про роботу податкової міліції в минулому році, потім – про основні напрямки, які визначають стратегію (пріоритети) роботи підрозділів податкової міліції. Їх напрямків п’ять…
Отже, про перше. Підрозділом податкової міліції області в 2011 році забезпечено надходження коштів у бюджет на загальну суму 206 млн. грн. У сфері економіки порушено 229 кримінальних справ, з яких 195 відносяться до категорії тяжких, з них 79 – за ухиляння від сплати податків в особливо великих розмірах. За матеріалами кримінальних справ стягнено 52 млн. грн. Судами в 2011 році розглянуто 59 кримінальних справ з винесенням обвинувальних вироків. Засуджено 42 чоловіки, у тому числі 22 – з позбавленням волі.
Про напрямки…
1. Адекватна протидія незаконному формуванню та відшкодуванню ПДВ шляхом відпрацьовування підприємств реального сектора економіки, які скористалися “податковими ямами”, і де залишилися їхні податкові зобов’язання.
За результатами проведених податковою міліцією перевірок підприємств, які використовують схемний податковий кредит, донараховано 23 млн. грн., з яких стягнено 17 млн. грн. Порушено 16 кримінальних справ. 45 СПД (суб’єктів підприємницької діяльності) відмовилися від використання у своїй діяльності схемного кредиту на загальну суму 8 млн. грн., з яких у бюджет сплачено 5 млн. грн. Виявлено 41 факт необґрунтованих заявок до відшкодування ПДВ із бюджету на загальну суму 261 млн. грн.
2.Виявлення, документування і припинення діяльності “конвертаційних” центрів і фіктивних суб’єктів господарської діяльності.
Минулого року виявлено 63 “фіктивні” фірми і 10 “конвертаційних” центрів, відносно їхніх організаторів порушено 35 кримінальних справ, вилучено більше 2 млн. грн. наявних коштів. Встановлено 111 реально існуючих підприємств, які користувалися послугами фіктивних фірм і СПД, що входять до складу “конвертаційних” центрів. За результатами їхніх перевірок донараховано 45 млн. грн., стягнено 18 млн. грн. У відношенні деяких осіб діючих підприємств порушено 70 кримінальних справ, 62 з яких – за ухиляння від сплати податків в особливо великих розмірах.
3. Протидія незаконному обороту продакцизних та інших товарів.
З незаконного обороту в 2011 році вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму близько 345 млн.грн., з них лікеро-горілчаних виробів – на 5 млн. грн., тютюнових виробів – на 6 млн.грн., спирту – на суму 5 млн. грн. Припинено діяльність 65 “підпільних” цехів, у т.ч. 51 – з виробництва фальсифікованих алкогольних напоїв. По цих фактах порушено 65 кримінальних справ.
4. Попередження фактів ухиляння від сплати податків з використанням прискореного банкрутства.
При відпрацьовуванні підприємств-банкрутів порушено 25 кримінальних справ. Проведено 43 перевірки СПД-банкрутів, за результатами яких донараховано 18 млн.грн.
5. Протидія розкраданню бюджетних коштів шляхом недопущення завищення вартості товарів і послуг при проведенні тендерних процедур з використанням транзитних і фіктивних підприємств з подальшою легалізацією отриманих доходів.
За результатами відпрацьовування СПД – переможців тендерних закупівель порушено 34 кримінальні справи, по 15 з яких розтрата бюджетних коштів склала 6 млн. грн.
Що стосується ігрового бізнесу, то торік співробітниками податкової міліції встановлено 59 фактів незаконної діяльності, пов’язаної із проведенням азартних ігор: вилучено 862 ігрових автомати, 47 комп’ютерів, 8 столів-рулеток і 13 покерних столів, загальною вартістю близько 9 млн. грн.