Бердянцям «дозволили» ще пів року пожити на окупованих територіях.

План паспортизації на ТОТ провалився, тому диктатор путін ухвалив новий указ. Він передбачає, що українці, які мешкають на окупованих територіях, але ще не отримали російські паспорти, можуть перебувати вдома до 31 грудня 2024, – повідомила голова БМВА Вікторія Галіціна.

Але потрібно оформити так звану «зелену картку». Для того людина повинна повідомити мвс росії про місце свого фактичного перебування, здати відбитки пальців, сфотографуватися і пройти медогляд. Хто не зробить цього до кінця року, тих почнуть висилати з січня 2025.

У мвс росії зазначили, що нові правила не стосуються колишніх увʼязнених, громадян, які створюють загрозу державній чи громадській безпеці, та осіб, які подали підроблені документи або повідомили неправдиві відомості.

Раніше окупанти мали намір депортувати українців, які не отримали російський паспорт чи не оформили вид на проживання у якості іноземців вже з 1 липня. Тепер «іноземці», які тимчасово перебувають на території окупованих регіонів, також зможуть перебувати там без санкцій до кінця року. Але тиск та погрози на супротив лише посилилися.

“Якщо маєте можливість, виїжджайте на підконтрольну Україні територію”, – закликає керівниця військової адміністрації Бердянська.

Проте, якщо людина не має змоги покинути тимчасово окуповані території, і змушена прийняти російське громадянство під тиском і загрозою для життя і безпеки, то передусім – задача вижити будь-якою ціною. 

Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що паспорти, видані окупаційною владою Україна не визнає, й громадяни, які вимушені були їх отримати, не несуть кримінальної відповідальності і не будуть позбавлені українського громадянства.