1 березня 2024 року в Україні передбачено проведення індексації пенсій, підвищення розмірів мінімальних пенсій по інвалідності колишнім військовослужбовцям та постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, збільшення рівня мінімальних пенсійних виплат окремим віковим категоріям пенсіонерів, розповіли в Кабміні.

Зазначається, що індексації підлягають пенсії, призначені до 31 грудня 2023 року включно. Буде перераховано показник середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески та який враховується для обчислення пенсій.

Розмір збільшення пенсії в результаті перерахунків не може бути меншим за 100 грн та більшим за 1500 грн. Перерахунок буде проведено без додаткових звернень пенсіонерів, за матеріалами пенсійних справ. Коефіцієнт індексації – 1,0796.

Виплати ВПО, пенсії, субсидії: яких змін ще чекати українцям у березні.

Нові правила для ВПО. Чимало людей можуть позбавити допомоги, бо критерії призначення будуть більш жорсткими. Треба подати заяву знову;

Індексація пенсій. В уряді заявили, що цьогоріч їй підвищать майже на 8%. Середня пенсія зросте до 5717 грн;

Виплати субсидій. Отримувачів може стати більше, бо уряд планує пом’якшити умови надання допомоги.

Реєстрація на НМТ починається 14 березня. Основна сесія тестування – з 14 травня по 25 червня, а результати будуть відомі до 2 липня;

Перехід на літній час. В ніч на 31 березня о 03:00 годинники необхідно перевести на годину вперед.