Місто Запоріжжя другий рік поспіль брало участь у заходах в рамках Європейського тижня сталої енергії. У цьому році в обласному центрі Дні сталої енергії пройшли з 14 по 18 червня. Співорганізаторами заходів виступила Асоціація «Енергоефективні міста України» у співпраці з Делегацією ЄС в Україні (ініціатива «Угода мерів»), проектом USAID.

Метою проведення Днів сталої енергії було ознайомлення запорожців з надбаннями в питаннях економії і ефективного використання енергоресурсів, зменшення викидів парникових газів і захисту клімату.

Урочисте відкриття Днів сталої енергії в Запоріжжі відбулося в великому залі Запорізької міської ради. У ньому взяли участь представники міської влади, проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», громадськості, навчальних закладів Запоріжжя.

На першому поверсі будівлі Запорізької міської ради працювала виставка місцевих компаній-виробників енергоефективного обладнання і матеріалів.

В Запорізькому національному університеті  відбулася Міжнародна науково-практична конференція за участю проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

В рамках Днів сталої енергії були організовані відвідування об’єктів комунальних підприємств «Водоканал», «Запоріжміськсвітло», концерну «Міські теплові мережі». Для дітей пройшла екскурсія на об’єкт, де здійснюється перевірка лічильників води концерну «Міські теплові мережі», а 16 червня організовано День відкритих дверей на котельні концерну «Міські теплові мережі», присвячений впровадженню енергозберігаючих та енергоефективних технологій. День відкритих дверей був і на об’єкті, де побудовані мережі зовнішнього освітлення з використанням енергозберігаючих та сучасних технологій.

15 червня в актовій залі районної адміністрації Запорізької міської ради по Вознесенівський району пройшов семінар, присвячений питанням створення ОСББ, термомодернізації житлових будинків, популяризації енергоефективності в побуті.   16 червня організовано екскурсію на житловий будинок ОСББ «Піски-2014» по вул. Новокузнецькій, 49, де виконані теплоізоляція фасаду і модернізація теплового пункту.   17 червня – екскурсію на об’єкт ЖБК «Кристал-12», де встановлено індивідуальний тепловий пункт (вул. Авраменка, 15).

Також в рамках Днів сталої енергії було організовано різноманітні культурні заходи, в тому числі для дітей. Зокрема, 15 червня в малому залі кіноконцертного залу ім. Довженка відбулася кіно-акція для дітей «Земля твій будинок, а ти – господар у ньому».

Упродовж тижня в бібліотеках міста проводились різноманітні заходи присвячені питанням екології та сталого енергетичного розвитку для жителів і гостей міста.

Підбиваючи підсумки Днів сталої енергії на прес-конференції в муніципальному прес-центрі, перший заступник міського голови Сергій Мішок наголосив, що програма була насиченою, а заходи –  плідними.

 – В рамках Днів сталої енергії в 2016 році була підписана резолюція депутатами Запорізької області всіх рівнів. У документі, зокрема,  говориться про необхідність активної участі в підготовці, обговоренні та впровадженні різноманітних проектів енергоефективності, – зазначив Сергій Мішок.

Перший заступник міського голови підкреслив важливість участі в подібних заходах дітей, так як розуміння того, що необхідно раціонально споживати енергоресурси має закладатися якомога раніше.

Приклад для наслідування – юні енергоаудитори – учні школи №20, що стали переможцями конкурсу по зменшенню споживання електроенергії серед шкіл в рамках проекту USAID презентували енергоаудит свого навчального закладу.

– Заходи з енергозбереження є вимогою часу. Це, перш за все, економія коштів, створення комфортних умов при менших енерговитратах, а також зниження навантаження на навколишнє середовище, – сказав Сергій Мішок.

 Ірина ГАВРИЛЕНКО