У середу, 2 березня, відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань регуляторної політики, розвитку підприємництва, торгівлі, послуг та захисту прав споживачів, на якому розглянули проекти майбутніх рішень міськради. У засіданні взяли участь депутати Геннадій Фукс (голова комісії), Анатолій Поварчук, Олександр Кобзарюк, Сергій Полив’яний, Олександр Пшеничний.

У першу чергу, Геннадієм Фуксом було винесено на розгляд рішення міської ради від 10.09.2014 р. №40 «Про хід внесення змін до Порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Запоріжжя».

До депутатської комісії звернулися запорізькі підприємці з питань земельних відносин у Запоріжжі. А саме голова Спілки підприємців «Ніка» Лідія Кривенко запропонувала на розгляд питання оцінки землі.

– На сьогодні підприємці вже не в змозі сплачувати податок на землю. Найближчим часом плата за землю зросте до 44%, тому люди підуть зі своїх робочих місць, і виникне проблема зі стихійною торгівлею, – наголошує Лідія Кривенко.

Голова депутатської комісії Геннадій Фукс прокоментував, що це питання вже обговорювалося з іншими депутатськими комісіями і є декілька варіантів вирішення проблеми завищеної оцінки землі. Депутати вирішили доопрацювати та прийняти рішення, спираючись на існуюче законодавство та правові механізми.

Голова Спілки підприємців Лідія Кривенко також повідомила, що 9 березня о 13.00 відбудеться мирний пікет підприємців Запоріжжя з вимогою залишити податки на землю без змін.

Наступним було винесено проект «Про хід внесення змін до Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Запоріжжя, затвердженого рішенням міської ради від 27.03.2013 р. №33». Розглянуто також проект рішення міської ради «Про внесення змін до рішення міської ради від 27.03.2013 №19 „Про поря- док відведення місць для розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та сфери послуг”.

Вирішено продовжити розгляд пропозицій щодо змін порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території Запоріжжя на черговому засіданні постійної комісії.

Автор: Вікторія БАЛЬ