Мешканці багатоквартирних будинків, які через повномасштабну війну були вимушені тимчасово виїхати з Запоріжжя, попросили дати роз’яснення щодо повірки квартирних лічильників гарячої та холодної води в період воєнного часу, – повідомляє сайт Запорізької міської ради.

Зокрема, запоріжців занепокоїло, що строк повірки водомірів завершився, або незабаром завершується, а можливості повірити їх у встановлений термін люди зараз не мають, тому що знаходяться за кордоном.

Якщо термін повірки лічильників завершується у період воєнного або надзвичайного стану та протягом місяця після їх скасування чи припинення, то попереднє повірочне свідоцтво буде дійсним протягом воєнного або надзвичайного стану та через три місяці після їх скасування (припинення). Відповідна норма прописана у постанові Кабміну.

В цей період КП «Водоканал» та концерн «Міські теплові мережі» не зніматимуть такі лічильники з обліку. Відповідно, оплату за комунальні послуги вам будуть нараховувати не за середньою нормою, а за показниками водомірів. Тому, щоб отримувати коректні нарахування в платіжках, вам просто необхідно вчасно кожного місяця передавати показники лічильників. Зробити це можна в онлайн-форматі, просто надаючи кожного разу ту цифру, яка була на лічильнику на той момент, коли ви полишили ваше житло (якщо ж, звичайно, там зараз ніхто не мешкає і водою не користується).

До речі, у випадку не надання показників:

– протягом перших трьох місяців плата щомісячно нараховуватиметься за середньою нормою споживання по вашій квартирі;

– після трьох місяців – згідно з кількістю людей, зареєстрованих у вашій квартирі та із затвердженими нормами споживання на одну людину;

– після повернення ви повинні подати показники лічильника, а комунальники зробити перерахунок відповідно до них.