Цієї неділі, 27 жовтня, вся Україна переводитиме стрілки годинника на годину назад

Коли переводити годинники

В ніч з 26 на 27 жовтня стрілки годинника потрібно перевести на годину назад. Таким чином жителі України зможуть поспати на годину довше. Час потрібно переводити здебільшого в електронних або наручних годинниках. Краще це зробити напередодні ввечері. Сучасні гаджети змінять таймінг автоматично. Це ж саме станеться на вокзалах та в аеропортах. Там циферблати змінять ритм о 03:00. Якщо ви подорожуєте Україною і прибуваєте кудись 27 жовтня, просто орієнтуйтеся на час в квитку – він буде вказаний вже по-новому.

Як підготуватися до нового режиму

Більшості людей важко звикнути до нового режиму. Тому готуватися до переходу на зимовий час потрібно завчасно.

  • за кілька днів до переходу на зимовий час дайте своєму організму відпочити – уникайте надмірних фізичних навантажень і перевтомлення, не затримуйтеся на роботі;
  • дотримуйтеся правильного харчування – приберіть із раціону алкоголь та жирну їжу, намагайтеся пити більше води;
  • за кілька днів до переведення годинників щодня лягайте спати на 15 хвилин пізніше, ніж зазвичай;
  • перед сном влаштуйте собі розслаблюючі процедури – прийміть теплу ванну, випийте трав’яного чаю, не користуйтеся гаджетами за годину до сну;
  • більше гуляйте на свіжому повітрі, а перед сном добре провітрюйте вашу спальню.

Чому ми переводимо час

Головна причина переведення годинників двічі на рік – економія електроенергії. Хоча зараз ця теорія постійно піддається справедливим сумнівам, бо економія від сезонного переведення часу складає лише 1-3%.

До речі, першими практикувати перехід на зимово-літній час почали англійці. Поступово до них приєдналися і багато інших країн. Україна почала переводити стрілки годинника в 1981 році разом з іншими республіками СРСР.

На сьогодні від переходу на зимовий та літній час відмовилися Бразилія, Китай, Японія, Ісландія, Росія, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Азербайджан, більшість країн Африки та деякі штати США.

Читайте також: Названо дату запуску опалення в Запоріжжі