Не дивлячись на той факт, що державне фінансування на закупку витратних матеріалів для процедури гемодіалізу фактично припинено, пацієнти запорізького міського діалізного центру без ліків не залишаться

Життєво необхідні ліки будуть придбані за кошти місцевого бюджету. Таке доручення дав своїй команді запорізькій міській голова Володимир Буряк. Особливу відповідальність покладено на заступника міського голови Анатолія Пустоварова.

Створений два роки тому на базі Запорізької лікарні №10 Міський діалізний центр розрахований на цілодобове обслуговування до 200 пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю. Послугу з очищення крові городяни отримують абсолютно безкоштовно. Але на сьогодні запасів витратних матеріалів вистачить лише до кінця серпня.

Представник команди Володимира Буряка Анатолій Пустоваров на місті вивчав ситуацію та поспілкувався із медиками та пацієнтами.

– На сьогодні наш діалізний центр – один з кращих в Україні. Люди, які змушені «чистити» кров три рази на тиждень по 4 години, отримують цю життєво необхідну для них процедуру в комфортних умовах. Ніяких нарікань і зауважень за цей час до роботи відділення не було, – розповіла лікар відділення діалізу Наталія Гоженко. – Наявність витратних матеріалів – єдина суттєва проблема, яка потребує негайного вирішення.

154 хворих, що отримують гемодіаліз, користуються послугами в чотири зміни. Деякі люди живуть завдяки цьому вже близько двадцяти років.

– Вже багато років моя мама живе з таким тяжким діагнозом, – каже мешканка міста Євгенія, що приїхала до центру із мамою. – Чули, що є загроза, що припинять закупку матеріалів для процедур. Сподіваємося, що міська влада захистить нас. Бо коштів ледь вистачає на придбання інших ліків.

Анатолій Пустоваров доручив керівництву міськлікарні №10 та діалізного центру підготувати бюджетний запит, щоб винести проект рішення на найближчу сесію.

– Якщо так склалося, то ми повинні запланувати виділення із міського бюджету коштів на закупку витратних матеріалів для гемодіалізу. Ми не можемо залишити запоріжців сам на сам із своєю бідою. Також доведеться виділити кошти на інсулін, державні закупки якого теж припинилися, та ще на деякі ліки для хворих на рідкісні хвороби, – підкреслив він.

Анатолій Пустоваров зазначив, що всього допомоги міста потребує близько 4 тисяч городян. На все це потрібно 6,5 млн грн. Ці кошти треба буде зняти з інших міських програм, наприклад, з ремонту доріг, розвитку інфраструктури, але не зробити цього місто не може. А в Міністерство охорони здоров’я буде надіслано лист із нагадуванням, що існує така проблема.

– Держава не повинна самоусуватися від проблем на місцях. І в парламенті повинні працювати ті, хто на законодавчому рівні зможуть забезпечити достатнє та повноцінне фінансування медичних програм, щоб не перекладати вирішення проблем на плечі місцевих бюджетів, – сказав Анатолій Пустоваров.