Відбулося чергове засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, яке провів заступник голови облдержадміністрації Андрій Гамов.
За інформацією Головного управління статистики в Запорізькій області, заборгованість із заробітної плати протягом минулого місяця скоротилась на 1,1 мільйона гривень і станом на початок квітня 2012 року зупинилася на відмітці 49,4 мільйона гривень.
Найбільші борги, як і раніше, мають підприємства державного сектора економіки (41,9 мільйона гривень). При цьому з початку року питома вага боргів державних підприємств зросла з 78,2 до 85 відсотків.
Серед найбільш проблемних економічно активних підприємств – ДП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя», ДП «Запоріжжякомунекологія», ДП «Запоріжгеоінформ», ДП «СП «Лазурне», структурні підрозділи ДП «Запорізький облавтодор».
– Нині ми змінюємо акценти в роботі: відтепер увага членів комісії буде зосереджена на підприємствах державної форми власності, оскільки саме вони утворили левову частину всієї суми боргу в області. Керівники цих підприємств мають активізувати роботу з профільними міністерствами щодо погашення заборгованості. Також ми вимагаємо, щоб вони чітко дотримувались затверджених графіків погашення боргів із заробітної плати, – наголосив Андрій Гамов.
Стурбованість обласної влади також викликає те, що протягом березня майже втричі збільшили заборгованість комунальні підприємства. На 1 квітня їхні борги становили вже 1,2 мільйона гривень.
Стосовно роботи у цьому напрямку місцевих органів влади, то Андрій Гамов відзначив, що в поточному році суттєво знизилась якість моніторингу ситуації на підприємствах, особливо це стосується обласного центру.
– Тільки на 5 з 25 територій відсутні борги із заробітної плати. Тож для керівників 20 районів області питання погашення заборгованості має бути на одному з перших місць, – наголосив заступник голови облдержадміністрації.