​​Програма доступної іпотеки “єОселя” запрацювала в тестовому режимі

Нова державна програма доступного кредитування для українців «єОселя» запрацювала в тестовому режимі. Зараз триває робота над її технічним доопрацюванням для запуску у застосунку Дія. Про це повідомили в Міністерстві економіки України.

Передбачається, що масовий запуск програми відбудеться у другій половині жовтня. Тоді послугою можна буде скористатися у мобільному застосунку Дія, а подати заявку стане можливим у декілька кліків. На сьогодні вже п’ять банків інтегровано у програму «єОселя»: «Ощадбанк», «Приватбанк», «Укргазбанк», «Скай банк» та банк «Глобус». Вони готові розпочати видачу перших кредитів. Українці отримають можливість придбати житло в кредит під 3% або 7% річних з мінімальним початковим внеском 20% та строком кредитного періоду.

У цьому році запрацює перший етап реалізації програми «єОселя». Доступні кредити під 3% річних почнуть видавати таким соціальним категоріям населення, які працюють:

– кадровим військовим та правоохоронцям;
медикам;
– працівникам освіти;
– науковцям.

З початку 2023-го року почнеться реалізація другого етапу програми «єОселя», в рамках якого, на отримання кредитів під 7% річних зможуть розраховувати всі громадяни, які відповідатимуть визначеним критеріям. Для отримання іпотечного кредиту треба:

– бути громадянином України віком від 18 до 70 років;
– бути платоспроможним;
– володіти нерухомістю менше 52,5 кв м (додатково 21 кв м на кожного наступного члена сім’ї);
– не знаходитися під санкціями до 20 років;
– не брати участь в інших подібних державних програмах.

Програма «єОселя» реалізується Міністерством економіки України спільно з Мінцифрою та «Укрфінжитлом».

За матеріалами Міністерства економіки України.