​​За матеріалами СБУ судитимуть організатора псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Запоріжжя

Служба безпеки України завершила досудове розслідування стосовно організатора так званого «референдуму» на тимчасово окупованих територіях Запоріжжя володимира рогова.

Зловмисник після окупації південних регіонів Запорізької області оголосив себе членом «главного совета военно-гражданской администрации» та активно займається підготовкою так званого «референдуму» про входження області до складу росії.

Йому оголошено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
– ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
– ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору у формі добровільного збору та передачі матеріальних ресурсів збройним формуванням держави-агресора).

За даними слідства, рогов ще у 2014 році добровільно перейшов на бік рф та почав співпрацювати з окупантами. Був активним антимайданівцем, а після поразки режиму януковича втік в росію. Невдовзі став «затребуваною медійною особою» росЗМІ, проповідуючи «федеральний устрій» України.

Широкомасштабне вторгнення збройних сил рф сприйняв як шанс реалізувати власні амбіції: повернувся в Мелітополь та розпочав підготовку регіону до так званого «референдуму».

Слідчі СБУ зібрали вичерпну доказову базу для притягнення його до кримінальної відповідальності.

Зокрема, задокументовано, що рогов:
– у власному Telegram–каналі розповсюджував деструктивний контент з критикою української влади; виправданням так званої «спецоперації» та закликами підтримувати окупаційний режим;
– за завданням спецслужб рф вербував місцевих мешканців для збору розвідданих про місця дислокації підрозділів Сил оборони України та військової техніки; розташування воєнних та інфраструктурних об’єктів;
– вів активну «волонтерську» діяльність: передав підрозділам зс рф безпілотні літальні апарати, придбані на кошти, зібрані через його особистий Telegram–канал.

Наразі обвинувальний акт направлено до суду. За санкціями статей йому загрожує довічне позбавлення волі.

Викриття зрадника проводили співробітники СБУ у Запорізькій області за процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури.