Засідання виконкому міської ради провів міський голова Олександра Сін. Вперше засідання відбувалося із повним відеозаписом – члени виконкому одностайно підтримали таку пропозицію. Керівництво міста проводить послідовну політику, одним з головних принципів якої є відкритість і прозорість роботи органів влади.
Вже всі кімнати, де проходить прийом громадян у міськвиконкомі й райадміністраціях, оснащено відео- і аудиоапаратурою. За бажанням кожен, хто звернувся в органи місцевого самоврядування, може отримати копію запису прийому для використання її у вирішенні свого питання в різних інстанціях.
За словами міського голови Олександра Сіна, надалі буде впроваджено запис сесій міської ради, а в перспективі – їхня пряма трансляція на каналі МТМ.
Кожне звернення вимагає відповіді
На засіданні підбито підсумки роботи щодо звернень громадян у виконавчі органи міської влади за 2011 рік. За словами начальника відділу по роботі зі зверненнями громадян виконкому міської ради Наталі Авраменко, у минулому році до виконкому надійшло 8531 звернення. Найбільшу їхню частину – 45 % склали питання, пов’язані зі сферою житлового господарства. Також актуальними для жителів міста залишалися питання землекористування, комунального й дорожнього господарства, благоустрою, соціального захисту населення.
“Кількість повторних заяв у порівнянні з 2010 роком збільшилася на 1,21 % і становить 10, 21 % (871) від загальної кількості. Основною причиною повторних заяв залишається незгода заявників із наданими роз’ясненнями”, – розповіла Наталя Авраменко.
Чимало дорікань із боку заявників із приводу якості й повноти відповідей. Є приклади, коли для покосу трави на подвір’ї мешканці зверталися чотири рази, про необхідність ремонту даху сповіщають півтора року.
Члени виконкому прийняли рішення про затвердження графіка перевірок у виконавчих органах влади, комунальних підприємствах і організаціях виконання законодавства щодо роботи із зверненнями в 2012 році. Головна увага має приділятися розгляду питань, які надходять від ветеранів війни й праці, інвалідів, осіб, що постраждали від наслідків катастрофи на ЧАЕС, багатодітних родин і інших осіб, що вимагають соціального захисту.
Створено комітет з економічних реформ
Виконком проголосував за створення в Запоріжжі комітету з економічних реформ. Затверджено Положення про комітет і його персональний склад. Подібні комітети вже існують на загальнодержавному й обласному рівнях.
Очолив запорізький комітет з економічних реформ міський голова Олександр Син. Заступниками голови стали секретар міської ради Володимир Кальцев, заступник міського голови, директор департаменту фінансової й бюджетної політики міської ради Валентина Малиш. Відповідальний секретар комітету – перший заступник міського голови Андрій Іванов, секретар – директор департаменту економічного розвитку міської ради Наталія Новак. Усього до складу комітету увійдуть тридцять чоловік.
Комітет з економічних реформ у Запоріжжі є консультативно-дорадчим органом, створеним з метою ефективного впровадження економічних реформ, спрямованих на створення умов і стимулів для подальшого стабільного довгострокового розвитку міста.
Комітет має право створювати тимчасові експертні й робочі групи для підготовки пропозицій з окремих питань, одержувати у встановленому порядку від органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій необхідну для своєї роботи інформацію.
На засіданні ухвалено рішення про подовження маршрутів 35 та 43, про надання приміщення за адресою: віл. Таганська, 8 територіальному центру соціального обслуговування населення. Також уточнено назви вулиць – Байрачна, Юліуса Фучика, Академіка Лазарєва.