З 2021 року українці для поїздок до країн ЄС мають отримувати спеціальний дозвіл

З наступного року ЄС запроваджує Європейську інформаційну систему авторизації подорожей (ETIAS). Ця система передбачає зміни в умовах безвізових подорожей для громадян третіх країн. Ці нововведення стосуватимуться України, а також Австралії, Бразилії, Великої Британії, Канади, США та Японії. Про це повідомили в місії України при Євросоюзі на офіційній сторінці в “Фейсбуці”.

Згідно нових правил, перед поїздкою до держав-членів ЄС українці мають отримати попередній дозвіл. Його можна отримати через онлайн-заявку. Дозвіл діятиме протягом трьох років або до завершення терміну дії проїзних документів, зареєстрованих при подачі заявки.

Видача дозволу займе декілька хвилин. Лише якщо правоохоронні органи ЄС матимуть зауваження, процедура затягнеться. За оформлення дозволу доведеться сплатити комісію – 7 євро.  Діти до 18 років та подорожуючі старше 70 років комісію не сплачуватимуть.

Попередня авторизація дозволить Євросоюзу розпізнавати людей, які можуть становити міграційну чи іншу загрозу, йдеться у повідомленні. Крім того, завдяки новій системі зменшиться кількість відмов на кордоні, адже подорожуючі будуть одразу знати, які країни мають до них претензії.

Читайте також: Яким транспортом найчастіше подорожують українці за кордон