Обласна влада обіцяє створити всі необхідні умови для співпраці запорізького та німецького бізнесу в екологічному напрямку
Заступник голови обласної державної адміністрації Петро Гончарук зустрівся з генеральним консулом Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку Клаусом Ціллікенсом та обговорив з ним перспективи співпраці німецького та запорізького бізнесу.
– Запорізька область – потужний промисловий та агропромисловий регіон, який має значний потенціал для інтенсивного розвитку. Тому ми можемо запропонувати широке коло напрямків для подальшого співробітництва з Федеративною Республікою Німеччина, – відзначив Петро Гончарук.
Пан Ціллікенс зазначив, що йому дуже шкода, що він тривалий час не був у Запорізькій області, але зараз планує посилити співпрацю.
– Ми хочемо відзначити цьогорічний День німецької єдності саме в Запоріжжі, після головного святкування в Києві, яке відбудеться 3 жовтня. Але, крім культурних заходов, ми хотіли б залучити й бізнес, щоб налагодити німецько-запорізьке співробітництво, – повідомив Клаус Ціллікенс.
За словами генконсула, представникам німецького бізнесу було б дуже цікаво та корисно зустрітися не лише із запорізькими колегами, а й з представниками місцевої влади.
– Ми дуже зацікавлені в співпраці з Німеччиною, тому готові всіляко сприяти та підтримати цю ініціативу. Крім того, після візиту німецької делегації ми хочемо відправити й запорізьку делегацію до ФРН. Останнім часом товарообіг між Німеччиною та Запорізькою областю знизився, і я переконаний, що ми зможемо це змінити завдяки таким заходам. Крім того, ми готові змінити дату проведення Міжнародного енергетичного форуму, який проводиться в нашому регіоні, щоб у ньому змогли взяти участь і учасники німецької бізнес-делегації, яка приїде на початку жовтня. Ми створимо всі необхідні умови для комфортного та результативного спілкування німецького та запорізького бізнесу, – зазначив Петро Гончарук.
Також Клаус Ціллікенс повідомив, що наразі реалізується проект “Чисте повітря для Маріуполя” і Німеччина планує розширити його для реалізації в інших регіонах України. Серед головних цілей проекту – визначення заходів з поліпшення якості повітря, емісії парникових газів, координація та контроль за виконанням цих заходів, а також створення можливостей для здійснення моніторингу їх виконання в незалежних організаціях. Завдяки цьому проекту та за умови реалізації необхідних природоохоронних заходів вже через кілька років екологічна ситуація в регіоні може значно поліпшитися.
Петро Гончарук висловив велике зацікавлення цим проектом.
– Одразу можу сказати, що для нашого регіону вкрай важливі будь-які екологічні проекти та програми, адже для обласної влади екологічний стан регіону та шляхи його поліпшення знаходяться на першому місці, – зазначив посадовець.