У міськвиконкомі відбулася офіційна зустріч міського голови Олександра Сіна з учасниками шкільного обміну з міста-партнера Оберхаузен.

Учні та викладачі школи Фрідріха Еберта міста Оберхаузен прибули в Запоріжжя 4 вересня. Вони гостювали в запорізьких сім’ях, відвідували уроки в гімназії № 103, оглянули міські пам’ятки.
Вітаючи гостей з Оберхаузена, міський голова детально ознайомив їх з історією та промисловістю Запоріжжя і запевнив, що їм ще не раз захочеться приїхати сюди:
– Обміни делегаціями між Запоріжжям та його містом-побратимом Оберхаузен за багато років стали доброю традицією. Це вже п’ятий обмін запорізько-німецькими делегаціями протягом 2012 року. Цього року виповнюється 26 років з дня підписання договору про співпрацю між Запоріжжям і Оберхаузеном. Я впевнений, що такі візити допомагають краще пізнати і зрозуміти один одного. А якщо між нами панує розуміння, це допомагає співпрацювати в усіх сферах життя.
Постійний організатор обміну школярами з німецької сторони фрау Маріта Вольтер передала Запорізькому міському голові привіт від бургомістра Оберхаузена та висловила вдячність українцям:
– За два десятки років наші школи зробили чималий внесок у розвиток українсько-німецьких відносин. Кожного разу учні привозять дуже багато вражень із Запоріжжя, дізнаються багато нового про вашу країну і місто. Спільними зусиллями ми вчимо наших дітей терпимості і дружбі. Особливо я хочу подякувати батькам запорізьких школярів, які виконували майже всі бажання німецьких гостей. Така гостинність стала для наших школярів приємним сюрпризом.
Сюрпризи на цьому не закінчилися – в кінці зустрічі Олександр Сін вручив німецьким гостям сувеніри. А вранці німецькі школярі разом зі своїми запорізькими друзями вирушили до Криму, до Алушти, де будуть відпочивати протягом п’яти днів.
Завдяки таким обмінам діти і дорослі не тільки удосконалюють своє знання німецької мови, а й розвивають “народну дипломатію” дружніх контактів, пізнають зсередини побут і традиції іншої країни. Всього в рамках цього обміну Запоріжжя відвідали більше 300 німецьких школярів.
Прес-служба міського голови