12 травня на о. Хортицю з’їхалися прийомні родини з різних куточків України – від Львова до Маріуполя – на підбиття підсумків конкурсу «Ключі від родинного щастя», який втретє проводить благодійний фонд «Щаслива дитина». Цьогоріч на конкурс була подана рекордна кількість відеоісторій – більше 70-ти. Всі вони розказують про нове життя дітей у родинах. Оголошення результатів конкурсу та нагородження результатів було приурочено до Дня матері.

– Наша сім’я звичайна. Ми не дитячий будинок, ми – родина, нас просто багато, – пояснює Настя з дитячого будинку сімейного типу родини Бондар з Київщини. – Ми живемо в любові і злагоді, нас всьому навчили.

Всі 15 дітей, що на сьогодні виховуються в цій родині, талановиті – грають на бандурі, беруть участь у різних конкурсах, в тому числі «Україна має талант».

– Це потрібно для того, щоб показати, що діти-сироти талановиті не менше за інших, – пояснює мати Зінаїда Бондар.– Спасибі батькам, що взяли на себе роль держави у вихованні дітей, –  подякувала начальниця служби у справах дітей Запорізької облдержадміністрації Антоніна Матвєєва під час урочистого відкриття заходу. – А завдяки громадським організаціям і благодійним фондам ми можемо пропагувати прийомні родини, дитячі дома сімейного типу.

– Весь час і сили ви віддаєте на виховання молоді, ви розвиваєте майбутнє України, – звернулась до батьків організаторка конкурсу і заходу Юлія Дойкова. – Ви – справжні герої, кожен з учасників уже переміг.

Щодо конкурсу, перші місця за оцінюванням журі та голосуванням в соцмережах зайняли:

Марія Гаврилюк (селище Васильківка на Дніпропетровщині) за художній талант

сім’я Кузьмичових з Кривого Рогу з цирковим номером

Тарас і Стас Ярікови, що виховуються в родині Поштарук (Дніпрорудне Запорізької області)

Діти із «нових» родин продемонстрували свої таланти, взяли участь у концертній програмі за участю Назара Хассана, фіналіста шоу «Україна має талант» та «Х-фактор», вихованців Володимира Артем’єва та дитячого хору школи мистецтв №3 м. Запоріжжя під керівництвом Любові Плечун. Запорозькі козаки показали гостям виставу і пригостили смачним кулішем.