Навчання в Запорізьких школах проходитиме у дистанційному форматі. Таке бажання висловили 76 відсотків опитаних батьків, а їх у свою чергу підтримали шкільні педагогічні ради. Остаточне ж рішення про форму навчання в умовах дії воєнного стану погодила Запорізька обласна військова адміністрація.

При цьому протягом року форма організації освітнього процесу може змінюватися залежно від безпекових умов у місті та регіоні та від стану облаштування укриттів. У липні з бюджету територіальної громади Запоріжжя було виділено 34 мільйони гривень на облаштування шістдесят одного найпростішого укриття в освітніх закладах міста.

Усього в школах міста розпочали навчання більше шістдесяти шести тисяч дітей, у тому числі й ті, які з початку війни виїхали за межі Запоріжжя. Серед учнів – пʼять з половиною тисяч першокласників і три тисячі дітей з родин внутрішньо переміщених осіб. У порівнянні з минулим роком кількість класів попередньо зменшилася майже на сімдесят одиниць.

На цей час навчальні заклади Запоріжжя повністю забезпечені педагогічними кадрами і зараз кількість педагогів, які виїхали за межі міста та України, поступово зменшується. До того ж в запорізькі освітні заклади влаштовуються і освітяни, які евакуювалися до нашого міста.