Днями у Львові пройшов  Всеукраїнський конкурс концептуальних співаків фестивалю «Червона рута». Запорізькі співаки, як завжди, достойно представили наше місто на цьому престижному огляді талантів.

Так, І премію отримав студент музучилища ім. П. Майбороди     Антон Якубовський (педагог Володимир Турський).  Двадцятирічний співак вважає спів сенсом свого життя. Він бере участь у різних конкурсах, зокрема, у проекті «Х-фактор. Он-лайн», де у заявці написав, що вважає себе фанатом вокалу, співає, як дихає. Минулого року Антон брав участь в обласному відбірковому конкурсі XIV Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута». Тоді він став переможцем у номінації «поп-музика».

ІІ премію  у Львові отримала дев’ятнадцятирічна Дарія Деркач, а лауреатом V премії стала сімнадцятирічна Олександра Зворигіна.

 Конкурсанти у номінації «концептуальний спів» виступають «живцем» у супроводі мінусової фонограми або музичних інструментів, чи навіть а capella.  Кожен учасник готує п’ять пісень, з яких дві пісні – українською мовою, а ще три – з репертуару відомих іноземних виконавців мовою оригіналу (головним чином – англійською), які кожному співакові рекомендують окремо.

Учасників не оцінюють крізь призму академічного, класичного музичного мистецтва, на конкурсі вітається індивідуальність та неповторність, але загальноприйняті в сучасній світовій вокальній практиці. Це сприяє виходу за межі застарілих шаблонів і трафаретів української естради. А молодь опановує найсучасніші стилі та жанри.

Особливо відзначається співзвуччя із національними традиціями. До складу журі, яке оцінювало концептуальний спів, входили виконавчий директор Всеукраїнського фестивалю «Червона рута» Мирослав Мельник, фронт-мен гурту «Lindblad/Band» Штайнер Хавкея (Норвегія), володарка Гран-прі конкурсу ім. Квітки Цісик Оксана Муха, директор Хмельницького музичного училища Віктор Бернацький та звукорежисер гурту «Піккардійська терція», композитор, продюсер Богдан Стефура.