27 листопада у в кінотеатрі ім. Маяковського відбувся допрем’єрний показ стрічки «Кіборги» режисера Ахтема Сеїтаблаєва. Це український художній фільм про оборону Донецького аеропорту, заснований на реальних подіях. Українських військових, що захищали донецький аеропорт протягом 242 днів, прозвали кіборгами.

До Запоріжжя презентувати картину приїхали режисер фільму Ахтем Сеїтаблаєв, продюсер фільму Іванна Дядюра, сценарист Наталя Ворожбит та виконувачі головних ролей актори Андрій Ісаєнко, Роман Ясинський та В’ячеслав Довженко.

Реальність і художня вигадка

Я завжди підкреслюю, що це художня стрічка, але вона заснована на спогадах реальних людей, за кожним нашим персонажем стоять декілька реальних бійців, це збірні і колективні образи. Вони відрізняються віком, поглядами на те чи інше питання. Ми думаємо, що нам вдалося з образів наших героїв створити архетип українських чоловіків, — підкреслив режисер. – Картина розповідає про героїчний захист Донецького аеропорту. Сталося трагедія — багато бійців загинуло, але ми отримали віру в те, що переможемо. Ми є свідками народження самоідентифікації.IMG_20171127_180739

За словами режисера,  цей фільм присвячується не тільки тим бійцям, які були в терміналі аеропорту. А взагалі кожній людині, яка на своєму місці кожен день робить хоча б маленький крок для того, щоб ми, врешті-решт, жили в тій країні, про яку мріємо.
У картині можна побачити не тільки гру акторів. У кадрах з'являються і справжні «кіборги». Вони були консультантами, давали багато слушних порад знімальній групі.
Про виникнення ідеї фільму
- Ідея не могла не виникнути. Ми з вами зараз є свідками того, що народжується українська політична нація. І в першу чергу хедлайнерами процесу народження нових героїв, нової країни, нового етносу є бійці, які захищають нашу країну, волонтери, лікарі, батьки, їх родини, - розповідає Ахтем. - Вони і є тими, за ким хочеться йти. На їх прикладі і народжується те, що можна назвати українською єдиною нацією.
Я мав можливість на проекті «Хоробрі серця» на телеканалі «1+1» дивитися в очі реальним бійцям. З одного боку ти стаєш свідком  історії і не можеш повірити в те, що ці хлопці дійсно таке пережили. З іншого боку, я не міг не скористатися таким інструментом, як кіно, і не зняти про це фільм. Тому ідея створення «Кіборгів» була для мене очевидною. У фільмі ми хотіли показати силу духу наших героїв і наскільки було важливим їхнє бажання вистояти у цій війні заради створення нової вільної та щасливої країни.
Наш земляк зіграв людину-свято
На роль кіборгів пробувались 150 акторів зі всієї України. Одну з головних ролей у фільмі зіграв наш земляк Андрій Ісаєнко. Андрій вчився у середній школі №88 Комунарського району. Потім вступив до ЗНУ на спеціальність «Акторська майстерність». Після закінчення вишу поїхав до столиці. Працює у Київському академічному театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра. 
- В картині п`ять головних персонажів. Мій герой - один з них. Його позивний - Субота, це така собі людина-свято, хуліган. Але він дуже любить тварин, -  розповідає Андрій.
Зізнається, що сам кіно ще не бачив. Буде дивитися вперше в рідному місті. 
- Коли мені зателефонували і сказали, що затвердили на роль, я тріумфував хвилин 30. Дружина розмовляла телефоном, а я в цей час стрибав та пританцьовував. Так я хотів стати частиною цього проекту, -  ділиться Ісаєнко.
Цікаво, що на кастингу Андрію треба було приймати роди у... кішки. Роль кішки грала подушка. Наш земляк був дуже переконливий, тому і потрапив у картину.
- Під час кастингу я не знав, хто мій прототип. Хоча кожен образ — скомпільований, складається з декількох. Наприклад, мій екранний персонаж постив відео. Справжній боєць з позивним Маршал постив в Youtube багато відео. Потім я з ним спілкувався. Кіборги приїжджали до нас на знімальний майданчик, привозили піцу, - згадує Андрій.
За його словами, робота в «Кіборгах» для нього третя у великому кіно. В одному фільмі була невелика роль. А ось в «Кіборгах» та «Казці про гроші» - головні. До речі, остання стрічка вийде в прокат 18 січня.
Запорізькі кіборги — кіно достойне!
Коли на екрані пішли титри, глядачі підвелися і, стоячи, досить довго аплодували представникам знімальної групи. Лунали вигуки «Дякуємо!». На сцені запорізький кіборг В`ячеслава Зайцев передав два бойових прапора (55-ї артбригади та своєї рідної 79-ї) Ахтему Сеїтаблаєву. 
Ми попросили В`ячеслава Зайцева поділитися своїми враженнями від картини. 
«Я радий, що українське кіно є, воно розвивається. Це художній фільм, а не документальний. Звичайно, кожен художник бачить по-своєму. Трошки не вистачало тріскотні, звуків працюючого генератора, постійного шипіння радійки. Але місцями досить реалістично відтворювали аеропорт. Достойне кіно», - зізнався Зайцев.

Про бюджет картини

Загальний бюджет фільму – 47 мільйонів гривень, з яких половину виділило Держкіно.

Продюсер Іванна Дядюра зазначила, що без допомоги держави зняти фільм такого масштабу було б нереально: «Українське кіно переживає зліт, і це завдяки Держкіно. Без держави фільм такого масштабу був би нереальний. Ми на початкових етапах прийшли до Кириленко (віце-прем'єр-міністр) фактично з текстом на листочках, він нам повірив і допомагав на всіх етапах. Ми вдячні Генштабу на чолі з Муженко (Глава Генштабу), який безпосередньо дав відмашку на те, щоб у нас була бойова техніка».
Для зйомок фільму творці картини побудували декорації, ідентичні розмірам реального аеропорту.
Допрем'єрний показ фільму пройде в декількох українських містах, а вже 6 грудня стрічка вийде в широкий прокат. 5 гривень з кожного проданого квитка будуть спрямовані на допомогу сім'ям загиблих учасників АТО.