У міськраді обговорили проблему зберігання хлору на “Кремнійполімері”

Ділянку з хлором постійно охоронятимуть, а мобільна лабораторія буде постійно моніторити стан повітря на заводі “Кремнійполімер”. Крім того, питання утулізації хлору та зняття арештів з рахунків підприємства найближчим часом розглянуть на спільній зустрічі в ОДА. Таке рішення винесла комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яка зібралась за дорученням мера Володимира Буряка.

Нагадаємо, на нещодавній сесії до міської влади та депутатського корпусу звернулись колишні працівники заводу “Кремнійполімер” щодо небезпечної ситуації зі зберіганням хлору, яка несе загрозу усім мешканцям міста. Підприємство знаходиться у стані приватизації, має велику заборгованість по зарплатні працівникам, а рахунки знаходяться під арештом.

Як розповів начальник управління з питань попередження надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськради Віктор Закальський, за дорученням міського голови фахівці управління обстежили територію “Кремнійполімеру”, та виявили, що хлор зберігається у спеціальних ємностях, однак охорони дійсно не вистачає. А повній утилізації хлору заважають заблоковані рахунки підприємства.

– На «Кремнійполімері» зараз зберігаються близько 5 тонн хлору. Ємності знаходяться на огородженій території, там є спеціальний паркан, і навіть працює охоронець, але на добровільних засадах, за ініціативи директора підприємства. Втім зазначаємо – ризики небезпечних ситуацій дійсно є, тому ми пропрацювали певні пропозиції для вирішення цієї проблеми – розповів Віктор Закальський.

Радник міського голови Валерій Еделєв підкреслив, що місто не має права втручатися в діяльність державного підприємства, однак певні кроки для того, щоб не допустити екологічну катастрофу, були зроблені. Зокрема, мер Володимир Буряк направив листи до облдержадміністрації, СБУ та ДСНС, щоб вони посприяли у вирішенні ситуації та організували цілодобову охорону території.

– Наразі ми ініціюємо проведення спільної з областю комісії, на яку запросимо і депутатів Верховної Ради. Там ми більш детально розглянемо не лише питання ліквідації хлору, а й розблокування рахунків та майбутнього функціонування підприємства, – зазначив радник міського голови Валерій Еделєв.

Зустріч відбудеться в ОДА вже на наступному тижні.

Читайте також: В Запоріжжі створять асоціацію об’єднань співвласників багатоповерхівок