Близькість до лінії фронту відіграє свою роль.

Від початку року на Запоріжжі зафіксовано 29 вогнищ захворювання на сказ серед тварин. Це на 15% більше, ніж за аналогічний період минулого року, – повідомили в Запорізькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Кількість людей, які звернулись до медзакладів після укусів тварин, також збільшилась на майже 10%. Серед постраждалих за 4 місяці 2024 року 450 жителів Запорізької області, зокрема, 63 дитини.

На щастя, випадків сказу серед людей не зафіксовано.

Через повномасштабне вторгнення з 2022 року на території регіону не проводиться вакцинація диких тварин проти сказу. До війни вакцину скидали у місця популяціїї тварин у вигляді брикетів з літаків.

Це відобразилось на кількості випадків сказу. Для розуміння, у довоєнному 2021 році в області було зареєстровано 13 випадків сказу за рік.

У Держпродспоживслужбі вирішили, що ситуацію треба виправляти, тому з 29 квітня почали весняну кампанію з профілактичної вакцинації диких тварин.

Буде оброблено площа підконтрольної території області у місцях, де мешкають дикі звірі, за винятком населених пунктів і великих водних просторів.