У Запорізькій області з початку 2017 року фахівцями фіскальної служби у сфері контролю за готівковими розрахунками було проведено 217 перевірок, 211 з яких – безпосередньо на господарських об’єктах. Про це журналісти «ЗС» дізналися від Юліани Козаченко, в.о. начальника ГУ ДФС у Запорізькій області.

 

Як зазначає Юліана Козаченко, за результатами виявлених порушень донараховано 2,6 мільйона гривень, що вдвічі перевищує показники аналогічного періоду 2016 року. Суб’єкти господарювання погодилися із 98 відсотками сум нарахованих штрафів, узгодивши 2,5 мільйона гривень. На даний час 1,5 мільйона з них вже сплачено до бюджету.

 

До найпоширеніших випадків відносяться порушення ведення обліку товарів, невидача касових чеків покупцям, реалізація підакцизних товарів без відповідних ліцензій, торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами за цінами, що не відповідають гранично допустимим.

 

Довідка

Для реалізації технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту, суб’єктам підприємництва необхідно застосовувати РРО, що передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 р. №231 “Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій”.