На сьогодні, 28 жовтня, через пошкодження ліній електропостачання, опор та обладнання без електропостачання 27 615 споживачів у 77 населених пунктах Запорізької області.

Вчора ПАТ «Запоріжжяобленерго» завершило роботи з ліквідації пошкоджень електромереж, спричинених нічними обстрілами м. Запоріжжя, та відновило енергопостачання ще 85 домогосподарств.
Також протягом минулої доби фахівці Оріхівського міжрайонного РЕМ знову заживили 474 домівки на Гуляйпільщині та 54 – на Оріхівщині, що були знеструмлені раніше через бойові дії.
Крім того, енергетики усунули технологічне порушення у Вільнянських електромережах, що виникло вчора, та відновили енергопостачання 226 родин.
На ранок у м. Запоріжжя мають місце 2 одиничних відключення. Аварійно-відновлювальні роботи розпочато.
По Василівському, Михайлівському, Бердянському, Приморському, Мелітопольському, Якимівському, Кам’янсько-Дніпровському та Токмацькому районним відділенням через дії місцевої окупаційної «влади» доступу до електромереж та актуальної інформації щодо їх стану ПАТ «Запоріжжяобленерго» не має.

По Степногірській дільниці через активні бойові дії та відсутність доступу до місць пошкодження електромереж аварійно-відновлювальні роботи вчора не проводилися, нових відключень не зафіксовано.

На сьогодні по області без газопостачання знаходиться 228 тисяч абонентів у 268 населених пунктах. Через пошкодження магістральних газопроводів на території Запорізької та Донецької областей в області повністю відключені 261 та частково 7 населених пунктів (у т.ч. міста Бердянськ та Приморськ Бердянського району, Василівка, Дніпрорудне, Кам’янка-Дніпровська та Енергодар Василівського району, Мелітополь Мелітопольського району, Пологи, Гуляйполе, Оріхів, Молочанськ та Токмак Пологівського району).

Минулої доби у Запоріжжі відновлено газопостачання 96 побутових споживачів, порушене раніше внаслідок обстрілів.
У інших населених пунктах області аварійно-відновлювальні роботи за можливості будуть проведені невідкладно після отримання допуску до місць пошкоджень.

За наявною інформацією на сьогодні на підконтрольних територіях області внаслідок бойових дій та обстрілів без централізованого водопостачання залишаються 33 населені пункти Василівського та Пологівського районів. На підконтрольній території залишаються пошкодженими 12 об’єктів водопостачання (у т.ч. 2 каналізаційних насосних станції, 6 артезіанських свердловин, 2 водонапірні башти), 200 метрів водопровідних та 40 метрів каналізаційних мереж.
Аварійно-відновлювальні роботи за можливості будуть проведені невідкладно після отримання допуску до місць пошкоджень.

У Запоріжжі на сьогодні внаслідок обстрілів вибуховими хвилями пошкоджені віконні прорізи (розбите скло, пошкоджені рами) на 18 котельнях, 3 центральних теплових пунктах та насосних.

Для можливості здійснення господарської діяльності та забезпечення безпечних умов праці персоналу пошкоджені віконні прорізи були тимчасово закриті плитами ОSB.

За повідомленням ГУНП у Запорізькій області, за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру у районі населених пунктів Запоріжжя, Гуляйполе, Оріхів, Дорожнянка, Степове, Малі Щербаки, Червоне, Новоданилівка, Мала Токмачка, Успенівка, Степногірськ, Новоандріївка, Чарівне, Ольгівське, Білогір’я, Щербаки, Преображенка, Полтавка, Залізничне, Кам’янське. Надійшло 23 повідомлення про руйнування будинків (квартир) громадян та об’єктів інфраструктури.