У Запоріжжі депутати стали на захист підприємців.

Зараз у Верховній Раді розглядається законопроєкт, яким хочуть змінити Податковий Кодекс. Мова йде, зокрема, про загальне скасування пільгової ставки 2% для ФОП.

Поки нардепи вирішують, як внести нові правки (перед другим читанням), місцеві депутати стали на захист підприємців Запоріжжя.

«Подали від фракції Партії «Володимира Буряка «Єднання»» два проєкти рішення про звернення депутатів Запорізької міської ради до Президента України, ВРУ та КМУ щодо: відтермінування прийняття законопроєкту 8401 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», яким скасовується пільги для бізнесу; надання бюджету Запорізької територіальної громади додаткової компенсації втрат доходів бюджету відповідно до ст. 97 Бюджетного кодексу, які виникають у звʼязку з включенням території міста Запоріжжя до переліку територій активних дій, або виключення м. Запоріжжя з цього переліку», – розповів депутат Геннадій Наумов.

Сподіваємось, що центральна влада відреагує на звернення та не дозволить вбити малий та середній бізнес у прифронтовому Запоріжжі. Бо інакше місцевий бюджет може взагалі залишитися без грошей: підприємці просто будуть змушені закриватися.

“Будувати та вести бізнес в “прифронтових” містах, де як тривога так і прилітає втричі частіше ніж в багатьох інших – значно складніше. А отже й заробити в того ФОПа можливості значно менше…Вважаю, що зміни до Податкового Кодексу повинні бути орієнтовані й на прифронтові зони. Ці регіони чи міста сьогодні повинні підлягати певним податковим пільгам”, – зазначив депутат міськради Дмитро Сірий у своєму пості в соцмережі.

В коментарях до його посту свою думку висказав нардеп від Запоріжжя Сергій Штепа. Він підтвердив, що готується до прийняття законопроєкт 8401, яким знімається мораторій на проведення податкових перевірок, а також скасовується спрощена система оподаткування у вигляді єдиного податку в розмірі 2%.

“Необхідність ухвалення цього законопроєкту зумовлена вимогами наших міжнародних партнерів, фінансова допомога яких складає значну частку бюджету України. Крім того, спрощеною системою оподаткування активно користується великий бізнес з метою оптимізації витрат, вдаючи із себе малий бізнес”, – зазначив нардеп.

Він каже, що звернувся до Міністра фінансів Сергія Марченка з проханням звернути увагу на те, що обов’язково потрібно відтермінувати вступ в силу положень законопроєкту щонайменше до завершення воєнного стану для тих територій, які розташовані біля районів проведення бойових дій.

Насамперед – Запоріжжя, Херсонщина, Миколаївщина, Харківщина, де майже щодня відбуваються обстріли. В таких умовах малий і середній бізнес ледь виживає.

“У відповідь міністр фінансів підтвердив, що вважає зауваження слушним, і воно стане предметом обговорення з нашими іноземними партнерами. Ці зміни можна буде внести під час підготовки законопроєкту до другого читання”, – підкреслив Сергій Штепа.