Про це у неділю, 7 квітня, повідомили в МАГАТЕ.

“ЗАЕС поінформувала експертів МАГАТЕ про те, що на території станції сьогодні здетонував дрон. Таку детонацію спостерігали і ми. Я закликаю утримуватися від дій, які суперечать п’яти принципам МАГАТЕ і порушують ядерну безпеку”, — заявив директор Агентства Рафаель Гроссі.

Зафіксовані щонайменше три влучання: постраждали перший та шостий реактори, — гендиректор МАГАТЕ.

Ушкодження шостого енергоблоку не несуть загрози ядерній безпеці, але це серйозний інцидент, який може призвести до порушення цілісності системи захисної оболонки реактора.

Звісно, окупанти, які замінували все навкруги ЗАЕС, звинувачують Україну.

Удари росії по ЗАЕС, зокрема імітаційні ― постійна злочинна практика окупантів, ― заявив представник ГУР МОУ Андрій Юсов.

Він прокоментував «Українській правді» вибух російського безпілотника на території захопленої державою-агресором Запорізької атомної електростанції. 

«Україна не причетна до жодних збройних провокацій на території незаконно окупованої росією ЗАЕС. Держава-агресор вкотре наражає на небезпеку ядерний об’єкт, цивільне населення та навколишнє середовище всієї Європи», ― заявив Андрій Юсов. 

«Удари, зокрема, імітаційні, по території української атомної станції, як і розміщення там військ та озброєння, мінування об’єктів ЗАЕС давно вже є відомою та постійною злочинною практикою окупантів», ― нагадав представник ГУР МО України. 

Він наголосив, що росія має вивести війська з усіх об’єктів ЗАЕС. «Лише це дозволить відновити дотримання усіх необхідних міжнародних норм та контролю над важливим об’єктом атомної енергетики», ― зазначив Андрій Юсов.

Радіаційний фон в районі ЗАЕС у нормі.