Минулого року, в рамках проекту міської ради, в кожному районі міста Запоріжжя збудували нові багатофункціональні шкільні стадіони. Ось уже рік на них займаються прихильники здорового способу життя. Кореспонденти «ЗС» також записалися на відвідування стадіонів у своїх районах.

Так, у Дніпровському районі сучасний стадіон збудували на базі школи №100. Надаємо одне фото та паспорт, 5 хвилин – і абонемент у наших руках. Займатися на стадіоні вже можна. Абонемент оформлюють за графіком до 8 години ранку, а потім з 17 до 20 години. До речі, на стадіоні можна займатися лише у спортивному взутті, є і свій графік відвідування, адже у першій половині дня там займаються школярі. Не можна брати з собою на стадіон велосипеди, ролики, скейт тощо. Там є ще багато правил, з якими можна ознайомитися або на вході до школи, або на вахті.
У середньому, кожного дня на стадіоні займається більше ста осіб. Всього оформлено більше 2 150 пропусків. Найбільший наплив починається після 17 години. Можна помітити, що багато людей на обох футбольних та на волейбольному полях. Там збираються цілими командами не тільки професіонали, але й любителі.
– Ми збираємося компаніями і граємо у футбол. Тут усе чудово, але увечері не вистачає освітлення, – розповів житель Запоріжжя Олександр Баркалов. – На полі постійно хтось займається, і воно не залишається порожнім. Коли багато команд, то ми міняємося. Ми навіть влітку бачили, що тут займався Влад Яма. Надягнув окуляри, кепку, щоб його ніхто не впізнав, але ми зрозуміли, що то він. Влад бігав на доріжці, займався на турніку. Ми, правда, хотіли, але посоромилися з ним сфотографуватися.
Багато займається і професійних спортсменів. Організовано приходять представники з різних спортивних шкіл. Активно займалися вихованці секції з дзюдо. DSCN6945
– У нас заняття на цьому стадіоні проходять тричі на тиждень. Це цікавий спорт і розвиває характер, усі групи м’яз у нас силові, бійцівські, акробатичні якості. Ми бігаємо, граємо в футбол, підтягуємося, стрибаємо на скакалці, – розповів тренер з дзюдо Євген Гриценко. – Стадіон великий і зручний. Добре, що тут є камери і ніхто не вкраде снаряди.
– Добре, що в місті діє програма, з’являються нові шкільні стадіони, на яких можуть займатися не тільки школярі, а й інші запоріжці. Ми тут розминаємося, бігаємо та граємо, – поділився тренер з атлетики Олексій Васильович. – Хочеться, щоб у місті з’являлося більше нових спортивних майданчиків.
Спілкуючись з одним із тренерів, ми побачили, як 4 хлопця, приблизно років дев’яти, залізли на гараж, який знаходиться якраз біля паркану, і з нього перелізли на територію стадіону. Старші хлопці їм зробили зауваження не лазити там, але вони не відреагували. Вони почали недбало займатися на тренажерах. А маленькі діти взагалі могли бити ногами по сітці, яка навколо футбольного поля. Батьки іноді робили зауваження за це.
– Стадіоном задоволені усі. Але, на жаль, люди не розуміють, що усе зроблено для них. Вони самі усе ламають, – зазначив директор ЗСШ № 100 Сергій Доновський. – Такі моменти дуже неприємні. Іноді люди намагаються перелазити через паркан. Але добре, що в нас стоять камери відеоспостереження і все швидко вирішується.
У Заводському районі стадіон збудували на базі школи №33. Тут займається майже весь район.
– Кожного дня на стадіоні займається близько 200 чоловік, – розповіла директор школи Лариса Булат. – З ранку і до 15 години тут займаються школярі, після них – команди юних футболістів, а з 17 до 20 на футбольне поле заходять команди, які мають свого тренера, усі інші локації відкриті для будь-кого, але в позаурочний час. За рік вандалізму на стадіоні не було. Завдяки тому, що стадіон освітлено, люди можуть займатися спортом до 23 години. Це добре, що запоріжці зацікавлені у здоровому способі життя.
Софія Горняк та Інна Федорченко навчаються у 7 класі цієї школи, а також під уважним поглядом тренера Миколи Кардаша займаються легкою атлетикою та постійно їздять на змагання.
– Раніше у нас тренування проходили у 67-ій школі, там було не дуже зручно. Нарешті цього літа ми перейшли на новий стадіон, тут хороша яма з піском, чудові тренажери, першокласне покриття, займатися на ньому – одне задоволення, – розповіли дівчата. До речі, на цих вихідних вони їдуть у Синельниково на змагання. Побажаємо їм удачі!