На дев’ятнадцятій сесiї Запорізької мiської ради депутати внесли зміни та доповнення до рішення Запорізької міської ради від 27.12.2011 № 19 “Про затвердження Програми “Про забезпечення екологічної безпеки міста на 2012–2014 роки”.

Здійснення природоохоронної політики в місті зорієнтоване на ліквідацію наслідків та усунення самих причин порушення екологічної стабільності, зазначає начальник управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради Гліб Золотарьов.
За даними управління з питань екологічної безпеки, станом на 1 січня 2012 року залишок коштів міського фонду охорони навколишнього природного середовища становить 19614 тисяч гривень. Виникла кредиторська заборгованість з виконаних та несплачених зобов’язань 2011 року в сумі 5396 тисяч гривень. Після погашення цієї заборгованості залишок коштів становитиме 14217 тисяч гривень, який пропонується розподілити наступним чином.
Так, з метою завершення будівництва та ліквідації аварійного стану пропонується збільшити асигнування на загальну суму 5897,2 тисячі гривень на наступних об’єктах: реконструкція самопливного каналізаційного колектора від вулиці Новгородської до ЦОС-2, ділянка колектора від вулиці Новгородської до дюкера, реконструкція самопливного каналізаційного колектора на вулиці Металургів, ділянка від вулиці Рекордної до проспекту Леніна, а також на розчистку водойм та будівництво дренажної системи в парку Перемоги.
Крім того, планується завершити проектні роботи з реконструкції та розширення центральних очисних споруд каналізації Правобережної частини (ЦОС-2) Запоріжжя.
У 2012 році до управління з питань екологічної безпеки міської ради надійшли звернення підприємств, установ та організацій щодо додаткового включення заходів до переліку першочергових природоохоронних заходів на 2012 рік, спрямованих на охорону довкілля, раціональне використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки Запоріжжя.
Так, на заходи з озеленення міста та будівництво ландшафтного парку вздовж Прибережної магістралі пропонується виділити 3,5 млн. гривень. На завершальному етапі – проектні роботи з будівництва споруд для очищення та повторного використання промивних вод ДВС-1.
Для подальшої реконструкції теплиць Запорізького міського дитячого ботанічного саду необхідна розробка проекту. Тому 2012 року пропонується виконати проектні роботи І черги реконструкції в сумі 600 тисяч гривень.
З метою поліпшення технічного стану та благоустрою водойм, а також покращання стану паркової зони міста пропонується здійснити роботи з розчистки водойм парку “Дубовий гай” у сумі 3 мільйони гривень. Окрім того, на озеленення усіх районів міста та прибудинкових територій цього року з екологічного фонду буде виділено 2,5 мільйона гривень.
Також збільшаться непередбачені витрати, що надасть змогу планувати виконання першочергових природоохоронних заходів протягом поточного року.
На теперішній час у місті склалася непроста ситуація у зв’язку із збільшенням популяції безпритульних тварин, які становлять підвищену небезпеку для життя та здоров’я людей. Вирішенням цього питання стане будівництво притулку для безпритульних тварин.
Таким чином, пропонується виконати проектні роботи за рахунок коштів міського фонду охорони навколишнього природного середовища у сумі 305 тисяч гривень та будівельні роботи у сумі 4 мільйони гривень за рахунок субвенції з обласного бюджету міському бюджету.