Про цінову ситуацію на споживчому ринку в Запорізькій області сьогодні говорили на нараді з керівниками структурних підрозділів ЗОВА.

Як зазначили представники Департаменту економічного розвитку і торгівлі ЗОВА, у серпні темпи інфляції в Україні зросли до 19,5 %. Стосовно Запорізької області, рівень інфляції дещо нижче, ніж в цілому по країні. Але разом з тим зросли ціни на різні види товарів.

Так, вартість непродовольчих товарів підвищилася до 20,3 %, а саме на вироби для дому (посуд, меблі, побутову техніку та хімію), ліки тощо. Також до 25,0 % зросли ціни на продовольчі товари. Подорожчали рибні, кондитерські вироби, олія, олійні продукти, безалкогольні напої та сухофрукти.

За серпень найбільше зросли ціни на яйця (8,8 %) та фрукти (на 6,1 %). Також подорожчали цукор (на 3,6 %), свинина, хліб та хлібобулочні вироби (на 2,2 %) сири (на 2,7 %). Натомість на фоні збільшення пропозицій, протягом серпня в області подешевшали овочі (на 11,5 %), олія соняшникова (на 3,9 %), молоко (на 3,0 %).

За результатами наради профільному Департаменту дано доручення у тому числі проаналізувати ситуацію з виробниками та постачальниками товарів у запорізькі супермаркети.

На високу вартість продуктів та інших виробів також вплинули наступні фактори: порушення ланцюгів постачання, руйнування виробничих потужностей та інфраструктури, скорочення пропозицій товарів та послуг, коригування офіційного курсу гривні до долара США, яке відбулося наприкінці липня. Крім того, різке подорожчання овочів пов’язано зі скороченням виробничих площ під зазначені культури й відповідно зниженням врожаю. Усі розуміють, через воєнний стан ситуація залишається складною й підвищення цін було прогнозованим. Але динаміку вартості товарів на споживчому ринку в Запорізькій області ми будемо тримати на контролі та не допустимо спекуляцій, – підкреслив голова ЗОВА Олександр Старух.