На території пожежної частини Шевченківського району відбувся урочистий мітинг з нагоди відкриття меморіальної дошки рятувальнику з великої літери, людині, яка своєю копіткою працею примножувала могутність та силу запорізького гарнізону – Миколі Корищенку, який з 1979 по 1992 рік очолював обласне управління пожежної охорони.

Микола Дмитрович із тих, чиє життєве покликання – рятувати людей та рідну землю від будь-якого лиха. За 43 роки служби пройшов шлях від інспектора, начальника караулу до керівника управління, яке очолював протягом 13 років. На цій посаді, незважаючи на всі труднощі і проблеми сучасності, зумів досягти значного поліпшення діяльності керованого ним колективу, виявивши себе прекрасним організатором, незмінним поборником впровадження в службу всіх передових і прогресивних технологій. За роки служби під його керівництвом побудовано понад тридцять будівель пожежних депо і загально-гарнізонних об’єктів. У Запоріжжі, Мелітополі, Бердянську створено опорні пункти гасіння масштабних пожеж.

Особиста праця Миколи Корищенка зробила вагомий внесок у розвиток нашого краю та безпеку громадян України. Неодноразово він брав участь у ліквідації і розслідуванні масштабних і складних пожеж, а найголовніше – рятував людей. Його відрізняли виключна увага і повага до особового складу, чесність і принциповість у роботі, ініціативність і наполегливість. Він користувався високим авторитетом у всіх співробітників Запорізького гарнізону. За значний внесок у розбудову пожежної охорони області, високий професіоналізм, сумлінну працю, видатний вогнеборець неодноразово нагороджувався державними відзнаками, серед яких: медаллю «За відвагу на пожежі», орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІІ ступеня знаком «Заслужений працівник МВС», Почесною відзнакою МНС України та іншими пам’ятними нагородами.

В урочистому відкритті меморіалу взяли участь начальник Головного управління ДСНС України в Запорізькій області Олексій Лепський, заступник голови Шевченківської районної адміністрації Володимир Гриньов. Крім діючих співробітників ДСНС області, були присутні почесні ветерани пожежної охорони та родина Корищенко.

«Сьогодні ми, запорізькі рятувальники, у своїй роботі прагнемо бути схожими на нього, досягти такої компетентності та бездоганної служби. Світла пам’ять про Миколу Корищенко назавжди збережеться у серцях і душах всіх, хто його знав, а цей меморіал буде довічним спогадом про нього для сучасників та нащадків» – звернувся зі вступним словом до присутніх начальник ГУ ДСНС України у Запорізькій області, генерал-майор служби цивільного захисту Олексій Лепський.

Відкрили меморіальну дошку Антон Корищенко – онук Миколи Дмитровича та полковник служби цивільного захисту, заступник начальника Головного управління ДСНС області Олександр Семененко.

Після урочистого відкриття присутні схилили голови у хвилині мовчання, вшановуючи видатного вогнеборця і поклали квіти до пам’ятного знаку.

«Дуже символічно, що меморіал відкрито саме на будівлі пожежної частини, яка зводилась під керівництвом самого Миколи Корищенка. Ми приносимо слова щирої подяки міській раді та облдержадміністрації, які підтримали нашу ініціативу про перейменування вулиці у Шевченківському районі на його честь. Це буде прикладом для кожного рятувальника, адже це єдина вулиця в області, яка названа на честь співробітника пожежної охорони» – зазначив голова Запорізької обласної Ради Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та ДСНС України Василь Гончаренко.