Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя ухвалив рішення розглядати справу підозрюваного у колабораціонізмі Івана Сушка без присутності обвинуваченого.

З початку повномасштабного вторгнення Росії Іван Сушко обійняв посаду самопроголошеного голови селища Михайлівка Василівського району. Наразі його звинувачують у “зайнятті посади в незаконних органах влади на тимчасово окупованих територіях”, за ознаками ч.5-тої статті 111-1 Кримінального кодексу України. Правопорушення передбачає покарання від 5 до 10 років позбавлення волі, з можливою конфіскацією майна.

“Законодавством дозволено здійснювати судовий розгляд провадження за відсутності обвинуваченого, при дотриманні певних умов, як це передбачене Кримінальним кодексом України. Зокрема, це оголошення його у міжнародний розшук і дотримання стороною обвинувачення під час здійснення спеціального досудового розслідування певних умов щодо повідомлення обвинувачення. Це публікації у засобах масової інформації загальнодержавного значення і на сайті офісу Генерального прокурора. Тобто коли особа знає про наявність цього кримінального провадження цієї справи”, — пояснює прокурор Євген Сердюк.

Двадцять четвертого серпня у соціальній мережі з’явилася новина, що нібито Іван Сушко загинув від вибуху. Попри цю інформацію, судовий процес не припиниться, повідомив прокурор Євген Сердюк:

“На теперішній час ані в сторони обвинувачення, ані в суду немає жодних офіційних підтверджень цієї інформації. Це лише публікація у ЗМІ. І стверджувати те, що обвинувачений загинув чи помер, ми не можемо. І розгляд справи буде продовжуватися у порядку спеціального судового провадження”.

Декілька років Іван Сушко працював у сфері розваг — був ведучим на весіллях, корпоративах та новорічних святах. У 2015 році він балотувався у Михайлівську селищну раду від партії “Опозиційний блок”, але, не пройшов.

У квітні 2022 року, коли війська РФ окупували Михайлівку, Сушка “призначили” в.о. голови окупаційної адміністрації, Офіс генпрокурора оголосив йому підозру у колабораційній діяльності.