Світ

Оголошено ім’я нового президента Єгипту. Після довгої тяганини главою країни названо переможця другого туру президентських виборів Мухамеда Мурсі, представника організації “Брати-мусульмани”. Мурсі вже поздоровив його суперник генерал Ахмед Шафік, а також лідери провідних країн світу.
Засуджених у Лівії за співробітництво з Каддафі спеціалістів з Росії, України та Білорусі змушують працювати вже на повстанців. В основному, вони ремонтують автомобільну техніку.
Передвиборний штаб діючого президента США Барака Обами не виключає, що їхній кандидат суттєво – майже втричі – поступиться за сумою передвиборного фонду кандидату республіканців Мітту Ромні. “У нас в команді немає мільярдерів, котрі виписують мільйонні чеки, а є тільки мільйони простих виборців, котрі жертвують по 50 долларів”, – пояснюють ситуацію в штабі Обами.
Міністерство праці Росії розробило новий проект пенсійного законодавства, який не передбачає збільшення пенсійного віку, але для отримання повноцінної пенсії чоловіки, за ним, мають відпрацювати 45 років, а жінки – 40.
Комітет Держдуми Росії з оборони готує законопроект, за яким особи, що ухилилися від проходження строкової військової служби, не зможуть працювати в органах законодавчої і виконавчої влади РФ. Чи будуть серед згаданих осіб люди, які ухилилися від служби “законно” – через фіктивні довідки тощо, не вказується.
У Казахстані запропонували відмовитися від букв “й”, “в”, “ё”, “ф”, “х”, “ц”, “щ”, “ь”, “ы”, “ъ”, “э”, “ю”, “я”, а також “h” як таких, що “не притаманні фонетичному ряду казахської мови”.
Відомий телеведучий Володимир Познер, через оголошений йому ультиматум, був змушений закрити своє шоу на опозиційному каналі “Дождь”.
Відома телеведуча і учасниця акцій опозиції Ксенія Собчак назвала дії влади проти себе звичайною помстою “вищого керівництва країни”: “Я – не революціонер. Я не хочу, щоб за мною приходили! За мною можна прийти тільки з особистої помсти, і теж не зрозуміло, за що… Люди, які кажуть: дайте нам дотримання закону, справедливі суди, чесні вибори, – їх навіщо називати опозиціонерами?! Нормальна влада має їх “холити, лелеяти” і на них спиратися”.

Україна

У Харкові розпочався черговий суд над екс-прем’єром Юлією Тимошенко. Цього разу обвинувачення інкримінує екс-посадовцю через незаконні дії компанії ЄЕСУ, керівником якої вона була, завдання державі шкоди на суму 30 мільйонів гривень. Крім того, слідство вважає доведеним факт ухилення від податків на суму 681 тисяча гривень – за використання платіжних карт, з яких у Москві проводилася закупівля хутряних виробів та розрахунки за готель, на суму понад 1 мільйон доларів. Сама Юлія Тимошенко відмовилася від участі в судовому засіданні. Замість неї в клітці для обвинувачуваних встановлено плазмовий телевізор.
У залізничному депо Донецька сталася бійка, в результаті якої отримали ножові поранення два керівники Донецької залізниці. Зловмисника затримано – це начальник локомотивного депо. Правоохоронці також повідомили, що інцидент стався з побутових причин, а не через низький технічний стан нових швидкісних поїздів корейського виробництва “Хюндай”.
У пресі з’явилося кілька фактів, що через нову інструкцію “Укрзалізниці” провідники намагаються висадити пасажирів з дітьми. Інструкція вимагає, що батьки, які їдуть із малими дітьми, повинні мати на руках оригінал їхньої “метрики”, щоб довести таким чином родинні зв’язки.

Область

У Запорізькій області підписано тристоронню угоду про зайнятість. Свої підписи під документом поставили керівники області Олександр Пеклушенко і Павло Матвієнко, голова Запорізької обласної ради профспілок Віктор Сластьон, а від роботодавців – Петро Ванат.