У малому залі Запорізької міської ради 9 лютого пройшла 13-та сесія молодіжної ради третього скликання. На порядку денному обговорювали результати проекту «14 кроків до людей» про продовження трамвайної гілки 14-го маршруту, участь молоді у муніципальному плануванні, проведення «Ярмарку вакансій», «Урбанфесту» та інше.


Пройшов рік з реорганізації молодіжної ради, коли було обрано 27 найактивніших лідерів студентства та громадських організацій, що представляють інтереси 90 000 осіб молодіжного руху міста. З того часу приєдналися нові молоді депутати, а хтось, провівши реформування, покинув ряди, але все ще активно співпрацює з молоддю. Одним з таких активістів є Юрій Бєлий, якому перед початком сесії, голова молодіжної ради Сергій Ільченко вручив Почесну грамоту Міської молодіжної ради.

Були підведені підсумки проекту «14 кроків до людей» – про продовження маршруту трамваю №14. Раніше він починав рух від зупинки «Автострада» у Шевченківському районі, їхав через авіаційний коледж, ЗНТУ, ЗНУ та на Майдані Волі повертав назад. До дослідження пасажиропотоку були залучені експерти з Вінниці та допомагав консультант з США. Після їх висновку було прийнято рішення, що тепер трамвай буде їхати у напрямку універмагу «Україна», проїжджаючи ще кілька навчальних закладів, що полегшить студентам пересування містом. Тестування нового маршруту розпочалось у грудні, тепер він діє на постійній основі.

Транспортна комісія не зупиняється на досягнутому: молодь активно користується громадським транспортом і її думку також мають враховувати при запровадженні нових маршрутів. Депутати готові одними з перших працювати над введенням «єдиного електронного квитка». Готові й до кардинальних змін, наприклад  введення «диспетчеризації», коли з кінцевої зупинки маршрути відправляє не людина, а програма. Рада не вперше висуває сміливі ідеї, до речі, ініціатором запровадження 3G були саме молоді депутати.

Одним зі стратегічних напрямків роботи є працевлаштування молоді. З цього приводу у березні у ДК «Дніпроспецсталь» планується провести «Ярмарок вакансій». «Будуть залучені представники великих промислових підприємств, малого та середнього бізнесу міста Запоріжжя, які ознайомлять з прогресивними напрямками діяльності студентів 1-3 курсів, спеціалістів I- II ступенів акредитації. Це допоможе визначитись з майбутньою професією», – зазначив Сергій Ільченко.

Депутат молодіжної ради Євген Мороз, який раніше представляв «Асоціацію академічного веслування», тепер представляє інтереси «Асоціації спортивних організацій». До неї входять представники олімпійських та не олімпійських видів спорту. Крім того, на постійній основі буде створено комісію «Фізкультура, спорт, здоровий спосіб життя».

Олег Молчанов відтепер представлятиме інтереси молодіжної ради у Координаційній раді зі Стратегії розвитку міста Запоріжжя, головою якої є заступник міського голови Валерій Еделєв: «Нам жити, розвивати, підіймати місто й нашу думку мають враховувати», – зазначив депутат.

Не обійшли стороною масові заходи: 14 лютого на Бульварі Шевченка депутати молодіжної ради приймуть  участь у міському заході до Дня закоханих.

Планували й на весну: у квітні проведуть «Урбанфест». Пройде захід у парку Перемоги на майданчику для скейтбордистів та велосипедистів. Там встановлять щит для стритболу, запросять спеціалістів з джампінгу, та й представників інших молодіжніх рухів, щоб об’єднати всіх ідеєю здорового способу життя. Також представники молодіжної ради, які приймали участь у проекті «Ліга сміху», виступатимуть зі стендапами.

З доповіддю про муніципальне планування виступив Юрій Бєлий: «Були проведені зустрічі у чотирьох регіонах за участю іноземних експертів та проведені соціальні дослідження, які показали сумну картину. Серед молоді міста лише 4% приймають участь у державному плануванні та управлінні, 43% – взагалі не цікавляться законодавчими проектами через песимізм та небажання щось змінювати». Проект, щодо виховання громадської культури депутати розглянуть на наступній сесії.

Хвилиною мовчання молодіжна рада вшанувала одразу дві трагічні події: загибель  запорізьких воїнів в Авдіївці та смерть почесного громадянина Запоріжжя Петра Ваната.

Дарина Буцанова